Makerbot ve Ultimaker Birleşmeyi Başarıyla Tamamladı
image_pdfimage_print

Masaüstü 3D baskıda iki lider şirket olan MakerBot ve Ultimaker, iki şirketin birleşmesini başarıyla tamamladı. Yeni marka UltiMaker altında şirket, herhangi bir uygulama için kullanımı kolay ve erişilebilir 3D baskı donanımı, yazılımı ve malzemeleri sağlamayı vadediyor. Bununla birlikte sektörü gelecekteki sorumlu ve sürdürülebilir üretim durumuna taşımayı hedefliyor.

Her iki şirketin ürün platformunu tek çatı altında birleştiren UltiMaker; MakerBot METHOD, MakerBot SKETCH, MakerBot Replicator 3D yazıcılar ve MakerBot CloudPrint gibi köklü markaların yanı sıra müşterilerine geniş bir çözüm yelpazesi sunmaya devam edecek. Buna ek olarak, açık topluluklar –Ultimaker Cura ve MakerBot Thingiverse- yeni şirket tarafından yönetilmeye devam edecek.

Yeni kurulan kuruluş, büyümeyi hızlandırmak, yeni ürün inovasyonunu, daha fazla araştırma ve geliştirmeyi yönlendirmek ve pazar genişlemeleri yoluyla Amerika, EMEA ve Asya-Pasifik’teki varlığını güçlendirmek için sermaye yatırımı yapacak. Nadav Goshen, CEO olarak yeni şirkete öncülük edecek. Eski Ultimaker CEO’su Jürgen von Hollen, önümüzdeki aylarda yeni şirketin entegrasyon ve geçiş planlarına yardımcı olduktan sonra işi bırakmaya karar verdi.

UltiMaker olarak bir sonraki bölüme birlikte başlarken, erişilebilir ve kullanımı kolay 3D baskı çözümlerinin kullanılabilirliğini ilerletmek için 3D baskı yenilikleri geliştirmeye odaklanmaya devam edeceğiz. Ekiplerimizi ve teknik uzmanlığımızı birleştirerek profesyonel, eğitimsel ve hafif endüstriyel uygulamaları desteklemek için kapsamlı bir ürün portföyü geliştirmek ve sunmak için çalışabiliriz.

Nadav Goshen

Birleşmenin tamamlanmasıyla artık iki işi daha da entegre etmeye odaklanabilir ve lider 3D baskı çözümleriyle müşteriler için önemli değer yaratmaya başlayabiliriz. Önümüzdeki birkaç ay boyunca, ekiplerin başlamasına ve yeni sağlanan fırsatlardan üst düzeyde yararlanmasına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.

Jürgen von Hollen

Birleşmenin tamamlanması, UltiMaker’ın hem organizasyonları hem de ürün gruplarını birleştirmeye yönelik çalışmasına olanak tanıyor. Her iki şirketin ürün portföylerini birleştirmek, UltiMaker’ın dünya çapındaki müşterilere farklı uygulamalar için geniş bir ürün yelpazesi sunmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca yeni şirket, yakın gelecekte yeni donanım ve yazılım yenilikleri ile eğitim ve profesyonel müşteriler için yeni ürünler geliştirmeye yönelik Ar&Ge çalışmalarını güçlendirmeyi planlıyor. Yeni şirket New York ve Hollanda’da faaliyet göstermeye devam edecek.

Kaynak: 3dprintingmedia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.