Pro3 Serisi, SPANK’ın Doğrulama Süresini %50 Azaltıyor
image_pdfimage_print

SPANK INDUSTRIES, kendi bünyesinde tasarım, geliştirme ve üretimiyle dünyadaki birkaç markadan biridir. 2002’den beri hassas bir şekilde hazırlanmış yer çekimi MTB (dağ bisikleti) bileşenleri üretmektedir. SPANK, yalnızca en yüksek kaliteli ham maddelerden ürünler üretmektedir.

3D baskı teknolojisini benimsemek ilk aşamada zordu

SPANK, fabrikalarında eksiksiz bir dizi benzersiz ve özel bileşen tasarlar, geliştirir ve üretir. Kurum içi tasarım süreci gizlilik gerektirdiğinden ve SPANK tasarımlarını prototiplenmesi için üçüncü taraflara gönderemediğinden 3D baskı teknolojisini benimsemesi ilk aşamada çok zordu.

SPANK, MTB (dağ bisikleti) bileşenleri üretmektedir.

SPANK, tesisinde 5 Eksenli Japon CNC makineleri, Almanya’nın önde gelen otomotiv tedarikçisinden PCD Elmas kesme aletleri ve İsviçre yapımı fikstürler dahil olmak üzere geleneksel gelişmiş üretim yöntemlerini kullanıyor. Bu son teknoloji üretim araçları hâlihazırda kullanımda olsa da, hala bazı sorunlar var. İşleme öncesi programlama karmaşık ve yavaştır. Mekanik çizimin her vuruşu, köşesi ve çizgisinin programlanması gerekirken, metal malzeme katmanlarını kesmek zahmetlidir. Bu süreç oldukça zaman alıcı ve savurgandır.

3D baskı teknolojisini tercih etmemiz, prototipleme sürecinde yaşadığımız bu sorunları aşmamızı sağladı. 7 yılı aşkın bir süredir 3D yazıcıları kullanıyoruz.

SPANK’tan Bay Lang

SPANK, dağ bisikleti tekerleklerinden küçük parçalara kadar birçok farklı ürüne sahiptir. Bisiklet bileşenlerinin çok sayıda ve çeşitli olması nedeniyle, diğer 3D yazıcıları kullanmak, modeli birkaç parçaya bölmeyi gerektirir. Bu, modelleri daha küçük parçalara bölüp birer birer yazdırmak anlamına geliyor. Böylece toplam montaj süresi önemli ölçüde artıyor. Buna karşılık, Raise3D Pro3 Plus yazıcının büyük baskı boyutu, aynı anda birkaç farklı daha büyük parçanın yazdırılmasına izin veriyor. Daha büyük baskı alanı, SPANK’ın Raise3D’yi seçmesinin nedenlerinden biridir. Bileşen doğrulama döngüsü için gereken süreyi yarı yarıya azaltmak için tasarruf etmelerine yardımcı oluyor.

 Raise3D Pro3 Plus yazıcının büyük baskı boyutu, aynı anda birkaç farklı daha büyük parçanın yazdırılmasına izin veriyor. 

Uzak takip üretim ve yönetim verimliliğini artırıyor

Raise3D’nin kendi geliştirdiği ideaMaker dilimleme yazılımı ve RaiseCloud’un yardımıyla mühendisler ve tasarımcılar üretkenlikte önemli gelişmeler görüyor. Herhangi bir tartışma çok sorunsuz ilerliyor ve birçok sorun önleniyor. RaiseCloud yazılımıyla fabrika sahasına şahsen gitmeye gerek kalmadan, 3D yazıcıların normal üretim operasyonu cep telefonu veya dizüstü bilgisayardan her zaman ve her yerden izlenebiliyor. Bu daha fazla üretim ve yönetim verimliliği sunuyor.

Gelecek daha fazla uygulamaya izin verecek

Raise3D Pro3 serisi yazıcı açık kaynaklıdır; birçok filament türüyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Raise3D filamentler departmanı, en iyi performans gösteren filamentleri belirlemek, seçmek ve Raise3D yazıcılarla kullanma adına en uygun ayarları sağlamak için Açık Filament Programını (OFP) geliştirdi. Raise3D Pro3 serisi yazıcılarla PLA filamentlerini kullanarak basit prototip doğrulamaya ek olarak, gelecekte çeşitli filamentlerle baskı yapmak ve küçük partiler halinde yeni jigler oluşturmak mümkün olacaktır.

SPANK, Raise3D yazıcılarla Bileşen Doğrulama süresini %50 azaltır. Şu anda tasarım, üretim ve bisiklet bileşenleri satışları için prototip oluşturmada hayati öneme sahipler. Daha fazla mevcut filament kullanıma sunuldukça, Raise3D yazıcılar, SPANK için çeşitli parça ve aparatların üretiminde önemli roller oynayacaktır.

Kaynak: raise3d

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.