Home İlham ZBrushCoreMini ile Organik Modelleme Deneyimini Ücretsiz Yaşayın!

ZBrushCoreMini ile Organik Modelleme Deneyimini Ücretsiz Yaşayın!

ZBrushCoreMini ile Organik Modelleme Deneyimini Ücretsiz Yaşayın!
image_pdfimage_print

Hem vektörel hem de piksel tabanlı bir uzaya sahip olan ZBrush, öğeleri bir kil, bir oyun hamuru gibi şekillendirmemizi sağlayan, dünyada birçok tasarım odaklı sektörün tercih ettiği organik modelleme programı olarak biliniyor. Özellikle heykeltıraşçılıkta profesyonelleşmek, oyun-film karakterleri yaratmak ya da 3D yazıcıda üretilebilir figürler tasarlamak için geliştirilen program, organik modellemeye yeni başlayanlar için ZBrush ücretsiz versiyonunu yayınladı; ZBrushCoreMini

Organik modelleme nedir?

Uzunluk, açı vb parametrelere bağlı olmadan özgürce (Kil veya hamur ile bir heykel yapar gibi) tasarım yapabileceğiniz modelleme türüdür. Dijital heykel tasarımlarında en çok tercih edilen modelleme programı olan ZBrush, herkesin rahatlıkla uygulayabileceği anlaşılması ve uygulaması kolay olan ücretsiz sürümünü tanıttı.

Tasarım Özgürlüğü

ZBrushCoreMini, her yaştan yeni sanatçılar için tasarlanmıştır ve herkesin hızlıca anlamasına ve hemen heykel yapmaya başlamasına olanak tanıyan aerodinamik bir arayüze sahiptir.

Dijital Heykel Tasarımı

ZBrushCoreMini, tamamen heykel yapmakla ilgilidir. Basit bir küre veya taş blokla başlayın, daha sonra malzeme eklemek veya çıkarmak için ZBrush’tan en popüler dijital heykel fırçalarının kullanıp, tasarlayabilirsiniz. ZBrushCoreMini hayal gücünüzü keşfetmenizi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMAGE3D GIF

Tasarımınızı tamamladığınızda, iMage3D formatı aracılığıyla çalışmanızı başkalarıyla paylaşmanın heyecan verici yeni bir yolunu keşfedebilirsiniz. Herhangi bir websitesinde, 2D görüntü olarak görünecektir ancak diğer ZBrushCoreMini kullanıcıları dosyayı indirip programda tam 3D olarak açabilir.

ZbrushCoreMini ile Neler Geliyor?

Sculptris Pro

Dijital olarak şekillendirirken her şey poligonlardan oluşturulur ve poligon sayısı modelinizin ne kadar ayrıntıya sahip olabileceğini belirler. Modelinizde yalnızca birkaç poligon varsa, fazla ayrıntı ekleyemezsiniz. Sculptris Pro, çalışmalarınızda her zaman ayrıntılı çalışmanıza izin verir. Şekillendirdiğinizde poligonları otomatik olarak ekler veya kaldırır, böylece sadece tasarımınıza konsantre olabilirsiniz.

 

 

 

Fırçalar

ZBrushCoreMini, ZBrush ve ZBrushCore’un (ücretli ve daha kapsamlı diğer versiyonlar) en popüler 8 fırçasını içerir. Bu fırçalar, ZBrush ürün ailesini tanımlayan dijital heykel devrimini yaşamanızı sağlar. Sculptris Pro ile birlikte bu fırçalar yaratıcılığınızı ortaya çıkaracaktır. Örneğin, yaratığınıza bacaklar eklemek istiyorsanız, bunları SnakeHook fırçayla dışarı doğru çekip tasarlayabilirsiniz!

Simetri

Bir modelin hem sol hem de sağ tarafını şekillendirmeniz mi gerekiyor? Telaşa gerek yok! Simetri ile çok kolay. Simetri düğmesini etkinleştirdiğinizde, aynı anda modelin her iki tarafına da şekil verebilirsiniz. Bu özelliği dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

3D Yazıcıda Üretin!

ZBrushCoreMini, 3 boyutlu yazıcılarda çalıştırabileceğiniz OBJ ve STL formatlarında modelinizi kayıt etmenize de olanak sağlıyor. Böylelikle tasarladığınız heykelleri 3Boyutlu yazıcılarda gerçek ürünlere dönüştürebilirsiniz.

Zbrush, dünyayı dijital heykeltraşlıkla güçlendirmek istiyor. Bu nedenle, size ücretsiz bir dijital heykel deneyimi sunuyor. Reklamsız. Abonelik yok. Herhangi bir fiyat yok. Sadece sonsuz yaratıcılık.

Programı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.