Skyzer, Raise3D Pro3 ile Seri Üretime Geçti
image_pdfimage_print

Avustralya merkezli Skyzer, ülkedeki en güvenilir ürün yaşam döngüsü hizmetleri sunuyor. Skyzer’ın faaliyetleri elektrikli ekipman endüstrisine odaklanıyor. Bu faaliyetler, müşterilere esnek ürün montajı, ürün yazılımı yükleme, onarım, yenileme ve lojistik hizmetlerinin yanı sıra kullanım ömrü sonu güvenli imha ve geri dönüşüm çözümleri sağlamayı içeriyor. 2012 yılında şirket, özelleştirilmiş ürünler üretmek için 3D baskı teknolojisini kullandı. Yakın zamanda Skyzer, Sydney ve Melbourne fabrikalarında yalnızca özelleştirilmiş hizmetleri için daha fazla kapasite sağlamakla kalmayıp aynı zamanda hem para hem de zaman açısından maliyetleri büyük ölçüde azaltan bir dizi Raise3D Pro3 yazıcı satın aldı. Bu, sonunda, ana üretim sürecinde 3D baskıyı kullanan bir seri üretim fabrikası kurma hedefini gerçekleştirdi.

Hızlı, güvenli ve ucuz

Skyzer’ın birincil sorumluluğu, elektronik bileşenlerini müşteriler için monte etmek, işlemek, onarmak ve test etmektir. Bu elektronikler farklı yüksekliklere ve farklı geometrilere sahip olduklarından, özel yapım montaj armatürleri ile monte edilmelidir. Özel montaj fikstürleri, montaj ve test sırasında ürünlere veya alt montajlara zarar gelmesini önler.

Raise3D yazıcılar, şirketin müşteri ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vermesine ve müşterinin gereksinimlerini özel olarak karşılamak için montaj mastarları üretmesine olanak tanır. Skyzer, müşterilerinden gizli ürün modelleri alır. Daha sonra doğrudan bilgisayar üzerinde fikstür modellerini tasarlayabilir ve değiştirebilir. Bu da daha sonra doğrudan şirket içinde bir Raise3D yazıcıda yazdırılır. Skyzer, üçüncü şahıslardan armatür satın almak zorunda değildir. Bu nedenle üretim süresini kısaltır, teslimat tarihlerini uzatır ve müşterilerinin fikri mülkiyetini büyük ölçüde korur. Hem Skyzer hem de müşterileri için daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir işlemdir.

Aşağıdaki görsel yenilikçi Avustralyalı tasarım şirketi TwoGood tarafından oluşturulan yeni, temassız bir sabunluk örneğini göstermektedir. Skyzer, TwoGood’tan modeli aldıktan sonra buna uygun bir mastar tasarladı, üretti ve bu mastarı ürünleri birleştirmek için kullandı. Böylelikle ürünün montaj süreci basitleştirildi. Ürün, bu yıl Avustralya pazarına girecek.

Raise3D Pro3 yazıcıda basılmış yeni temassız sabunluk montaj aparatı.

Zaman ve para tasarrufu

Skyzer, Sydney ve Melbourne fabrikaları için birkaç Raise3D Pro3 yazıcı satın aldı. Pro3 serisi yazıcıların 300x300x300 mm yapı hacmi, çok çeşitli boyutlarda özel modellerin yazdırılmasını mümkün kılar. Ayrıca, üretim süresindeki azalma ve bir Raise3D yazıcı kullanılarak montaj düzeneklerinin yazdırılmasından elde edilen maliyet tasarrufları şaşırtıcıdır.

Skyzer, Raise3D ürünlerini kullandıktan sonra toplam üretim maliyetlerinin %32 oranında azalacağını tahmin ediyor. Özelleştirilmiş mastarlar olmadan, gerekli parçaları birleştirmek için en az 2 işçiye ihtiyaç vardır. 3D baskılı mastarlarla, parçaları birleştirmek için sadece bir işçiye ve bir ele ihtiyaç duyulur. Bu da gerekli işçiliği büyük ölçüde azaltır. Ek olarak, montaj aparatını bir hizalama aracı olarak kullanarak, işçiler ürünlere zarar vermekten kaçınabilir.

İşçilik maliyetinden ve parça israfından tasarruf görmek doğaldır, ancak alternatif alet ve kalıp maliyetlerine kıyasla önemli maliyet tasarrufları da vardır.

Skyzer CEO’su Troy Sneddon

Raise3D Pro3 yazıcı ile Skyzer’ın sermaye harcaması katlanarak düşecek. Skyzer, her yıl yüz binlerce cihazı yönetir. Tüm montaj armatürleri üçüncü taraf üreticiler tarafından üretilseydi, inanılmaz derecede pahalı olurdu. Buna karşılık, Raise3D’nin 3D yazıcıları, ihmal edilebilir bakım maliyetleri ile karşılaştırıldığında makul fiyatlı oluyor.

3D baskılı aparat, Skyzer ekibinin ürünleri kolayca monte etmesine yardımcı oluyor.

Raise3D Pro3 yazıcının kararlılığı ve Raise3D ekosistemi, Skyzer’a daha profesyonel bir seri üretim çözümü sunar. Skyzer yöneticileri, RaiseCloud aracılığıyla Sydney ve Melbourne’deki iki fabrikadaki baskı durumunu uzaktan denetleyebilir ve baskı görevlerini gerçek zamanlı olarak tahsis edip yönetebilir.

Raise3D daha fazla olasılığa ilham veriyor

Skyzer şu anda özel yapım bir montaj hattına sahip. Ticari dağıtım için müşterilerinin ürünlerini Avustralya’da seri olarak üretmektedir. Gelecekte Skyzer, artan müşteri talebini karşılamak için daha büyük bir 3D baskı fabrikası kurmayı hedefliyor.

Pro3 serisinin yükseltilmiş özellikleri 7/24 istikrarlı ve verimli çalışmayı garanti eder:

  • Z ekseni çubuk sertliği %75 artırılarak daha yüksek kalite ve daha kararlı baskı performansı sağlar.
  • 0,005 mm’lik yüksek tekrarlanabilirlik, hareket sırasında yazıcı dengesini sağlar.
  • 300x300x300 mm’lik yapı hacmi, seri üretim ihtiyaçlarını karşılayabilir.
  • Sökülebilir ve değiştirilebilir ekstrüderin bakımı kolaydır, bakım için arıza süresini azaltır.

Skyzer gelecekte, Raise3D’nin metal 3D yazıcıları ve daha büyük makineleri piyasaya sürmesini ve ayrıca filament tekliflerini daha pratik malzemelere genişletmesini umuyor. Bunun daha iyisini yapmalarını sağlamak için büyük bir potansiyel olacağını düşünüyorlar.

Kaynak: raise3d

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.