Raise3D ile Yüksek Kaliteli ve Verimli Küçük Parti Üretimi
image_pdfimage_print

Cosmic Grips 2020 yılında tırmanma tutamakları üretmeye başladı. Küçük partiler halinde çeşitli şekillerde 60’tan fazla tırmanma tutamak modeli üretmek için Raise3D- E2 yazıcısını kullanıyorlar. Yüksek kalitede üretilen tırmanma tutamakları Vertical Solutions’ın çevrim içi mağazasında toptan ve çevrim içi perakende seçenekleriyle yer alıyor. Cosmic Grips, ABD’de 100’den fazla kaya tırmanışı projesini tamamlamış Vertical Solutions ile iş birliği içinde faaliyet gösteriyor. Cosmic Grips’in iki kurucusunun, tırmanma alanında derin bir geçmişi ve deneyimi bulunuyor.

Kuruculardan Yuval Hamburg, İsrail’deki en büyük tırmanma spor salonu Performance Rock’ta 100’ün üzerinde tırmanma parkuru sunuyor. Diğer bir kurucu Nir Beit-Av, 2000 yılından bu yana yenilikçi tasarım ve ileri üretim yöntemleri ile fonksiyonel sanat eserleri üretiyor. Cosmic Grips, benzersiz bir ürün ve deneyim sunmak için gelişmiş tasarım yöntemleri, üretim teknolojileri ve malzemeleri kullanarak hayal edilebileceklerin ötesine geçiyor. Cosmic Grips, kuruluşundan bu yana dijital üretim vizyonunu takip etti. Vertical Solutions’ın tedarikçisi olmanın yanı sıra ürünlerini ağırlıklı olarak kendisi üretiyor ve satıyor. Küçük bir girişim olduğu için yalnızca küçük gruplar halinde tırmanma tutamakları sipariş edilebiliyor.

Cosmic Grips ürünlerini ağırlıklı olarak kendisi üretiyor ve satıyor.

Yüksek kaliteli ve verimli küçük parti üretimi nasıl sağlanır?

Bilindiği gibi geleneksel üretim yöntemleri, üretim ölçeğine göre uygun maliyetli olmuyor. Ayrıca, draft açısı ve takım ayarı hassasiyeti gibi tasarım gereksinimleri nedeniyle, geleneksel süreçte istenilen şeklin işlenmesi zorlayıcı olabiliyor. Bununla birlikte el yapımı üretim ile tutarlı bir kalite sürdürebilmek pek gerçekçi olmuyor. Bu nedenlerle Cosmic Grips, hem sanatsal hem de hafif tırmanma tutuşları oluşturmak için üretim süreçlerinde Raise3D E2 makinesini dahil etti. 

Raise3D E2 makinesi yüksek baskı doğruluğu ve tutarlı baskı hassasiyetine sahip olduğu için avantaj sağlıyor. Yüksek kaliteli modelleri doğru bir şekilde basabiliyor. Tırmanma tutamaçlarının yüzeyi pürüzsüz ve hassas olduğu için çok iyi bir eşleşme sağlıyor. Geleneksel yöntemlerle elde edilemeyen karmaşık yapıları kolayca üretebiliyor. Tasarımcılar parçaları daha özgürce tasarlayabiliyor. Bununla birlikte estetikten mekanik optimizasyona kadar yüksek kaliteli üretim elde edilebiliyor.

2 yıl önce aldığımızdan beri Raise3D makinelerimiz 7/24 çalışıyor. Uygun fiyatlı, daha fazlasını satın aldık ve kapasitemizi artırdık. Minimum bakım ile güç kaybı veya filamentin bitmesi endişesi yaşamıyoruz. En önemlisi tutarlı, yüksek kaliteli sonuçlarla bize gönül rahatlığı veriyor.

NIR BEIT-AV-Kurucu Ortak

Bazen elektrik kesintileri, makine aşırı ısınma kesintileri, makine bakım ve onarımları vb. gibi üretim aksamalarına neden olabilecek ve üretim verimliliğini etkileyebilecek acil durumlar meydana gelebilir. Raise3D’nin baskı makinesi ile elektrik kesintisinden sonra baskıya devam edebilirsiniz. Bu da elektrik kesintisi nedeniyle baskının kesilmesi ve filamentlerin bitmesi sorununu önler. 

Raise3D E2 makinesi yüksek baskı doğruluğu ve tutarlı baskı hassasiyetine sahip olduğu için avantaj sağlıyor.

Gelecekte, giderek daha fazla niş pazar, küçük seri üretim darboğazının üstesinden gelmek ve ticarileştirmeyi gerçekleştirmek için 3D yazıcılar daha çok tercih edilebilir. Raise3D makinelerinin güvenilir kalitesi ve diğer avantajları bu tarz girişimlerin önünü açabilir.

Kaynak: raise3d

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.