Home Haber Kurabiye Girişimi

Kurabiye Girişimi

Kurabiye Girişimi
image_pdfimage_print

Aslında gelinen son durumda bu tarz hikayeler biraz basit kaldı ama ev hanımlarımıza ve “ne ola ki bu 3B yazıcı” diyenlere bilgi ve ilham olsun diye bunlara devam etmek gerekiyor sanırım. Ki yazarken ben bile mutlu oluyorum bu tarz projelerden dolayı.

Toronto doğumlu orta yaşlı, çocuklu bir ablamız olan Stacey Mcleod,  iki yıl önce kurabiye pişirme işine girişmiş.

 

Pişirdiği kurabiyeler yerel halk tarafından çok sevilen Stacey, farklı şekillerde kurabiye pişirmek için internetten kurabiye kalıpları edinmeyi denemiş ama kargo, vergi gibi sebepler yüzünden istediği verimi alamamış, ki evine getirttiği kalıpların şekillerinden veya performanslarından da tatmin olmamış.

Teknoloji sevdalısı kocası tarafından Youtube üzerinden 3D Printing ile tanıştırılan Stacey, kocası ile beraber yerel kütüphanedeki 3B Yazıcıyı kullanarak kendisine kurabiye kalıpları basmış ve tabi bu üretme kabiliyetine aşık olan ablamız, Aralık ayında tanıştığı 3B yazıcıların dünyasına, Noel hediyesi olarak kocası tarafından verilen Ultimaker 2 ile tamamen adım atmış ve daha sonra karşısında hiçbir şey duramamış.

 

 

“İlk baskım çok küçük, ince ve kırılgandı ama ben kendi başıma bir şey üretebildiğim için çok heyecanlanmıştım” diyen, yöneticilik kariyerine de sahip olan Stacey’in sloganı ise “Kalıpları kırmak”

Stacey Mcleod şimdi işini devam ettirmek ve daha da geliştirmek peşinde.

Hikayenin detayını merak ediyorsanız veya Stacey ablanın Ultimaker2 güzellemelerini okumak isterseniz buyurun link burada.

 

 

Yazar: Hasan Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.