Home Haber Autodesk’ten Atak

Autodesk’ten Atak

Autodesk’ten Atak
image_pdfimage_print

Çağımıza altın dönemlerini yaşatan ve çağ atlamamızı sağlayabilecek etmenlerden olan 3B yazıcılar henüz “muhteşem” denebilecek seviyeye gelemedi. 

Tek seferde bir nesne çıkarabilmesi ve o nesne için saatlerini harcamasından dolayı eleştirilen ve uzmanları bu konuyu çözme konusunda fazlaca yoran 3B yazıcılar hakkında 3B tasarımın başlıca şirketlerinden olan Autodesk tarafından yazılımsal bir atılım gerçekleşti.

Autodesk, Netfabb yazılımı ile en azından aynı anda benzer nesnelerin basılabilmesini sağlamayı hedefliyor.  Aynı platform üzerinde basıma imkan tanıyan Netfabb, istenen iki tasarımı aynı STL dosyası içerisinde saklayabiliyor.

 

 

Ayrıca, sanal bir dayanıklılık testi de gerçekleştiren Netfabb yazılımı, aynı anda bir nesnenin iki farklı prototipini basmayı sağlayacak ve bu, şu an birçok insanın hayalini kurduğu bir gelişme oluyor.

Öte yandan,

3D Printer’ların hızlanabilmesi için çoklu materyal ile baskı büyük bir önem taşıyor. Aslında daha önceki haberlerimizde, burada ve burada çoklu materyal ile baskı alanındaki gelişmelerden bahsetmiştik.

3B baskı alanındaki gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın.

 

Kaynak: www.techinside.com | ilgili içeriğe git

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.