Home Haber Robot YuMi’ye Parmak Müjdesi

Robot YuMi’ye Parmak Müjdesi

Robot YuMi’ye Parmak Müjdesi
image_pdfimage_print

Endüstriyel robotlar, modüler üretim sistemleri ve servis konularında önde gelen uluslararası bir tedarikçi olan ABB Robotik (ABB Robotics)  yeni robotu YuMi için küçük parmaklar üretmeyi düşünürken 3B yazıcının cazibesine kapıldı.

Geleneksel yöntemler yüzünden çok zaman kaybeden ABB Robotik, istediği donanımların siparişini veriyor ve onlar geldiğinde yazılımını ve montajını tamamlayıp piyasaya sürüyor. Sürüyordu.

Otomotiv ve elektronik sektöründe yardımcı olması için tasarlanan YuMi’nin parmaklarında karar kılmak için sipariş vermeyi düşünen mühendisler arasından, ortaya atılan Guillaume Parelds, 3D Printer önerisinde bulundu. Başta pek ilgi çekmeyen fikir, insanlar yaklaşık 1 saat sonra diğer odadan gelen parmağı görünce herkesi etkiledi.

 

 

“Geleneksel yöntemlerle kıyaslayınca, her tekrarda 5 haftamızı çalan bir yönteme göre 1 saatte parmak basabilen bir 3D yazıcının maliyeti hiçbir şey” diyen Guillaume, sahip olduğu Ultimaker 2+ Extended ile istediği her şeyin prototipini hemen üretip deneyebiliyor.

Yıl olmuş 2016, robot üreten bir firmanın 3B yazıcı ile yeni tanışması biraz şaşırtsa da 3D dünyasının kazandığı ivme mutlu etmeye yetiyor.

 

 

Yazar: Hasan Kesen

Kaynak: ultimaker.com | ilgili içeriğe git 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.