Home Haber Happy Meals Ambalajı Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Dönüştü

Happy Meals Ambalajı Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Dönüştü

Happy Meals Ambalajı Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Dönüştü
image_pdfimage_print

Mc Donald’s tarafından Happy Meals paketlerinin 30. yıl dönümünü ambalajlarını sanal gerçeklik gözlüğüne çevirerek kutluyor! 

Mc Donald’s Google Cardboard’tan esinlenerek hazırladığı yeni Happy Meals ambalajlarıyla özellikle çocukların ilgisini çekmeyi hedefliyor. 

Henüz denemeyenler için Google Cardboard; tamamen kartondan yapılan ve bu nedenle ucuz maliyeti sayesinde çoğu zaman kişilerin ilk defa sanal gerçeklik ile tanışmasına aracılık eden bir sanal gerçeklik gözlüğü versiyonu diyebiliriz. 

Gözlükler, 5-12 Mart tarihleri arasında tam 3500 adet olarak 14 restoranda müşterilerin kullanımına ücretsiz olarak sunulacak. İsveç’te yaşayanlar için bu gözlüklerden birini denemek oldukça basit. Bunun için herhangi bir Mc Donald’s restoranına uğrayıp bir menü sipariş etmek yeterli.  

Aynı zamanda Happy Goggles adı verilen gözlükler için özel olarak “Slope Stars” isimli bir oyun da geliştirilmiş. Buna ek olarak projenin İsveç’te başarılı olması halinde diğer ülkeler için de uygulanacağı belirtiliyor.

Mc Donald’s bu hamleyle birlikte müşterilerine oldukça farklı bir deneyim yaşatmayı başaracak gibi gözüküyor. Aynı şekilde bu projenin bir farklı versiyonu da geçtiğimiz günlerde Coca Cola tarafından hayata geçirilmişti.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, sizce sanal gerçeklik teknolojisi müşteriler ve şirketler arasındaki bağları kuvvetlendirmede ne kadar etkili olabilecek?

Yazar: Çağan Kuyucu 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.