Home Haber Fiyat/Performans Filamenti Fillamentum Türkiye’de!

Fiyat/Performans Filamenti Fillamentum Türkiye’de!

Fiyat/Performans Filamenti Fillamentum Türkiye’de!
image_pdfimage_print

3 boyutlu yazıcı teknolojisinin en önemli bileşeni malzemedir. FDM tipi 3D yazıcılarda sürdürülebilir bir 3 boyutlu baskı süreci için filament dediğimiz malzemeleri kullanmamız gerekir. Birbirinden farklı kimyasal içeriklere sahip olan malzemelerden en çok tercih edileni mısır nişastasından elde edilen bir biyoplastik olan PLA’dır. (polilaktik asit)

Dünyadaki birçok plastik polimer üreticisi 3 boyutlu yazıcılarda kullanılabilir filamentler üretmektedir. Bunlardan en çok bilineni Fillamentum, dünyadaki birçok başlangıç ve profesyonel seviyedeki 3D yazıcılar için fiyat/performans filamentleri üretmektedir. 2011 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulan Fillamentum’un mühendisleri sektördeki 15 yılı aşkın deneyimini garantili filament üretimine yönelterek piyasadaki en iyi performansa sahip malzemeler için araştırma ve geliştirme yapmaktadır.

3Dörtgen olarak Fillamentum’un dünyada kabul görmüş fiyat ve performans kalitesini sizlerle buluşturmak istedik ve yaptığımız iş birliği ile markaya ait filamentlerin Türkiye’deki satış partneri olduk. Fillamentum’un 1.75 ve 2.85 mm çaplı PLA, ABS, PC/ABS gibi en çok tercih edilen filament çeşitleri 15 Haziran 2020 itibariyle internet sitemizde satışta.

PLA

PLA yani polilaktik asit, dünyada 3B yazıcılar ile en çok kullanılan malzeme olmasıyla öne çıkmaktadır.  Mısır nişastası ve şeker kamışı gibi organik ve geri dönüştürülebilir kaynaklardan üretilen PLA, doğada %100 çözünebildiği için çevre dostu ve zararsızdır. Üretimi diğer filamentlere göre çok daha kolay olan PLA, hızlı prototipleme işleriniz için ideal olup, son ürün üretimlerinizde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir biyoplastiktir.

PC/ABS

Fillamentum PC/AS (polikarbonat ve akrilonitril bütadien stiren bileşiği) mekanik ve termal özellik gereksinimleri olan ürünlerin üretimlerinde tercih edilir. Darbe dayanımı yüksektir. Polikarbonatın ısı direnci özelliği ile ABS’nin işleme kolaylığı bir araya gelerek oluşturulan bu bileşim 3 boyutlu baskıda her zaman harika sonuçlar elde etmenizi sağlar.

ABS

ABS (akrilonitril bütadien stiren) dünya çapında birçok endüstri tarafından prototipleme ve son ürün olarak kullanılan bir termoplastiktir. Yüksek sertlik ve dayanım oranları ile istisnai mekanik özellikleri ile bilinir. Yüksek sıcaklığa dayanabilir. Aseton buharları ile sonradan işlenebilir veya zımparalanabilir ve boyanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.