Home Haber Çocuklara bayram hediyesi: HayalimdekiRobot

Çocuklara bayram hediyesi: HayalimdekiRobot

Çocuklara bayram hediyesi: HayalimdekiRobot
image_pdfimage_print

Sosyal Medya Derneği’nde de yöneticilik yapan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği öğrenimi görmüş Buğra Ayan’ın başlattığı sosyal sorumluluk tasarısı(projesi), çocuklara bayram yaşatırken geleceğini de etkilemeyi amaçlıyor.

#hayalimdekirobot başlığıyla başlanan projede, çocuklardan bir video çekerek hayalindeki robotu anlatması isteniyor, 23 Nisana kadar gelen videolardan çekiliş yapacak olan ekip Çocuk Bayramı’nın ilan edildiği 1927 yılına ithafen 81 ilden 1927 çocuğa robot veya kitap seti hediye etmeyi amaçlıyor. Hâlihazırda iki destekleyiciye(sponsora) sahip olan projenin, bayram yaklaştıkça daha fazla destekleyiciye sahip olması hedefleniyor.

Tüm maddi detayları sitesinde yayınlayacağını söyleyen proje yöneticileri, ülke çocuklarımızın geleceğinden başka bir çıkar hedeflemediklerini özellikle belirtmişler. 

3B tasarım yapabilen çocukların 3B şekilde, yoksa kalemle çizim yaparak kendi robotununun özelliklerini anlattığıı bir video hazırlaması yeterli. Hatta çizim yapması da gerekli değil. Öğretmenlerin bu konuda öğrencileri yönlendirmesi ve mümkünse 3B tasarım ile tanıştırması da projenin asıl hedefini yerine getirecektir.       

Alttaki görselde şu ana(10.01.2017) kadar projeye katılan iller yeşil, katılmayanlar gri ile gösterilmiş durumda.

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.