Home Haber Faraday Future Duyurdu: Dünyanın En Hızlısı, FF 91

Faraday Future Duyurdu: Dünyanın En Hızlısı, FF 91

Faraday Future Duyurdu: Dünyanın En Hızlısı, FF 91
image_pdfimage_print

Elektrikli otomobil dünyasının en hızlı üyesi olma iddiasıyla pazarda kendine yer arayan Faraday’ın FF 91 modeli, teknik detayları ve daha fazlasıyla CES 2017’de tanıtıldı. Elektrikli araç alanında Tesla’ya rakip olarak piyasaya sürülecek olan FF 91, henüz üretimine başlanmadan 64.000 ön sipariş sayısını geride bıraktı. Bizim de 3Dörtgen olarak katıldığımız fuarda FF 91’e olan ilgi büyüktü. 

 

 

 

Dört adet elektrikli motor barındıran otomobil, 1050 beygirlik güce ve 1.800 Nm tork gücüne sahip. Bu sayede 0’dan 100’e yalnızca 2.39 saniyede ulaşabiliyor. Hızlı şarj ile 1 saatin altında tam doluluğa erişebilen araç; evinizdeki 240V luk güç çıkışlarını kullanarak 4.5 saatte %50 doluluğa erişebiliyor.

Faraday Future’a göre dünyanın en hızlı SUV modeli olan FF 91, herkesi memnun edecek bir tasarıma sahip. 3,200 metrelik aks mesafesi aracın son derece geniş bir iç hacme sahip olduğunun ipucunu veriyor. Otonom özellikleri sayesinde kendini park edebilme yeteneğine sahip olan aracın çeşitli bölgelerinde yüksek çözünürlüklü kameralar ve sensörler bulunuyor.

 

3Dörtgen olarak katıldığımız CES 2017’de FF 91 ve diğer elektrikli araç teknolojilerini sizler için deneyimledik. Sizleri çektiğimiz konsept elektrikli araç fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz. 

 

 

 

 

 

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak:

log.com.tr | ilgili içeriğe git

donanimhaber.com | ilgili içeriğe git

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.