Home Haber İyi ki Doğdun Zuckerbeg’in Köpeği

İyi ki Doğdun Zuckerbeg’in Köpeği

İyi ki Doğdun Zuckerbeg’in Köpeği
image_pdfimage_print

Girmediği ev, görmediği MAC adresi kalmayan Facebook’u milyarların hizmetine sunan kurucu ve CEO Mark Zuckerberg’in Beast isimli Macar çoban köpeği geçtiğimiz günlerde 6. yaşına girdi.

Mark Zuckerberg’i pek bir severiz, onun köpeği bizim çocuğumuz gibidir. Bu yüzden doğum gününü biz de kutlamak istedik. Bu yazıya haber değeri katan şey yeni Oculus Rift Medium.

 

Facebook, ünlendikten hemen sonra satın aldığı Oculus Rift ekibinin yeni geliştirdiği  Oculus Medium yazılımını, Mark’ın köpeğinin 3B baskısını alarak tanıttı.

Beast’in 6. doğum günü için bir video paylaşan Zuckerberg “Beast’in biraz kafası karıştı ama ben böylesine eğlence için böyle bir teknolojiye ve kültüre sahip olmaya bayılıyorum” notu bıraktı. CEO, kendi paylaşımında bundan bahsetmese de video, Beast’in kullanılmasıyla gerçekleştirilmiş bir Oculus Medium tanıtımı olarak görünüyor.

 

 

Videoda göreceğiniz üzere bir tasarımcı, VR gözlük ve Oculus Touch Controller kullanarak Oculus Medium üzerinde Beast’i tasarladı ve sonrasında Facebook’un “404” denilen merkezinde 3B baskısı alındı.

Medium için kurulan tanıtım cümleleri ve videosu:

“Oculus Medium, VR ortamında somut nesneleri şekillendirmenize, modellemenize, boyamanıza ve yaratmanıza olanak tanıyan sürükleyici bir VR deneyimi. Medium; acemi, özverili bir yaratıcı veya profesyonel bir sanatçı olmanıza bakmayarak, etkileyici eserler oluşturmanıza olanak tanır.”

 

 

 

Ha bu arada, iyi ki doğdun Beast.

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Kaynak:

3Ders.org | ilgili içeriğe git 

Facebook.com | ilgili içeriğe git

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.