3 boyutlu yazıcı dünyası ile ilgili bilgiler, gelişmeler, güncellemeler ve etkinlikler

Tüm dünyada özellikle diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyel tasarım alanlarında tercih edilen Form 1+’ı Türkiye’de satışa sunduk. Hammadde olarak reçine kullanan, SLA adı verilen ve reçinenin lazerle katılaştırılması yöntemiyle çalışan Form 1+, son derece detaylı objeleri kısa sürede yapmaya imkan tanıyor. Bu özel 3D yazıcı, Türkiye’nin ilk ve tek konsept  3D yazıcı mağazası 3Dörtgen’de ve İnternet sitemiz 3dortgen.com’da satışa sunuldu.

 

Form1+

3D yazıcı sektörünün tüm dünyadaki en önemli ürünlerinden Form 1+’i Türkiye’ye getirdik. Formlabs tarafından geliştirilen Form 1’in geliştirilmiş versiyonu olan Form 1+, özelllikle diş hekimliği, kuyumculuk ve endüstriyal tasarım alanlarında tercih ediliyor. Güçlü lazeri ve yüksek hızıyla, son derece detaylı ve zorlu objeleri kısa sürede üretebiliyor.

Küçük boyutları ile yaşam alanınızı sınırlamayan Form 1+, kullanıcı dostu yazılım arayüzü sayesinde kolayca yönetilebiliyor. Hammadde olarak reçine kullanan 3D yazıcı, reçinenin lazerle katılaştırıldığı SLA denilen sistem ile çalışıyor. Formlabs’ın kullanıcılarına sunduğu 2 yeni reçine alternatifi sayesinde, esnek malzeme ile üretim yapmak ve kalıp almak da mümkün. Form 1+’ı rakiplerinden bir adım daha öne taşıyan hammadde teknolojisi ve güçlü donanımıyla, hem tasarımları en ince detayına kadar yakalayarak oluşturuyor hem de en zorlu çizimleri bile hızla fiziksel hale getiriyor.

Form1+

 

Form 1+, 3Dörtgen tarafından 5750 dolar fiyat etiketiyle meraklılarının ve profesyonellerin beğenisine sunduk. Detaylı bilgi için 3dortgen.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Kuyumculuk

Teknik Özellikler

Teknoloji: Stereolithography (SLA)
Baskı hacmi: 12,5 x 12,5 x 16,5 cm
Çözünürlük: 25/50/100 mikron
Ebat: 30 x 28 x 45 cm
Ağırlık: 8 kg
Çalışma Sıcaklığı: 18-28 °C
Güç Gereksinimi: 100-240 V