Home inceleme 3 Boyutlu Kalem (3Dörtpen İncelemesi)

3 Boyutlu Kalem (3Dörtpen İncelemesi)

3 Boyutlu Kalem (3Dörtpen İncelemesi)
image_pdfimage_print

3 boyutu yazıcı teknolojisi her geçen gün gelişiyor ve hayatımıza girmeye devam ediyor, buna paralel olarak bu teknolojiyi kullanan 3 boyutlu kalemler ise bize yepyeni üretim alanlarının  sunuyor. 3 boyutlu kalem denilince ilk başta gözünüzde pek bişi canlanmamış olabilir, bu yazımızda 3 boyutlu kalemimizi (3Dörtpen)’i detaylı olarak inceleyeceğiz.

3 boyutlu kalem kutusunu gördüğünüzde içinden nasıl bir kalem çıkacağını merak ediyor olabilirsiniz fakat 3 boyutlu kalemler temelde 3 boyutlu yazıcılar ile aynı teknolojiyi kullanıyor. Kalemin arka tarafından yerleştirilen filament kalemin uç kısmında sizin belirleyebileceğiniz bir hızda eritiliyor ve dilediğiniz gibi 3 boyutlu nesneler yaratabiliyorsunuz. Öncelikle kutunun içinden neler çıktığına bakalım daha sonra 3 boyutlu kalemin nasıl çalıştığına ve bu kalemle yapılan cisimlerin nasıl olduğuna bakalım.

 

 

Kutuyu ilk açtığımızda 3 boyutlu kalemimiz bizi karşılıyor

 

 

Kullanma Kılavuzu

 

 

Filament

 

 

Adaptör

 

 

Kutuyu ilk açtığımızda bizi karşılayanlar bunlar oluyor. 3 boyutlu kalem, filamenti eritmek için ısıya ihtiyaç duyuyor ve bu yüzden adaptör ile kullanılmak zorunda.

 

3 boyutlu kalem ile yapılan örnek çalışmalar

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.