Ya tek bir satın alımda 3D yazdırma verimliliğinizi ve güveninizi büyük ölçüde artırabilseydiniz?

İşte o ürün şu an mevcut!

Ultimaker S5 Pro Bundle geniş bir malzeme yelpazesi kullanırken 3D baskının zorluğunu ortadan kaldırarak mühendislere ve tasarımcılara işlerini en iyi şekilde yapmaya odaklanma konusunda daha fazla özgürlük veren benzersiz bir üretim çözümü sunuyor.

Ultimaker S5 Pro Bundle üç yeni çığır açan cihazdan oluşuyor:

 • Ultimaker S5 – ödüllü, kompozit kullanıma hazır çift ekstrüzyon FFF 3D yazıcı
 • Material Station – malzemeler arasında otomatik olarak geçiş yapan nem kontrolüne sahip 6 makaralı bir ön besleyici
 • Air Manager Materyal uyumlu adaptif EPA filtreli üst mahfaza

Bu cihazlar, FFF malzeme yönetimi ve depolama ile ilgili ortak zorlukların üstesinden gelmek için sorunsuz bir şekilde entegre olur ve gerçek iş değeri sağlayan zorlu 3D baskı uygulamalarına erişiminizi kolaylaştırır.

Aşağıda Ultimaker S5 Pro Bundle’ın nasıl çalıştığı ve masaüstü 3D baskı iş akışınızı nasıl daha kolay ve verimli hale getirebileceği ile ilgili tüm detayları ele alacağız.

Daha fazla malzeme, daha az uğraş

Ultimaker S5 Material Station, otomatik bir materyal dağıtım ürünü olarak tasarlandı ve test edildi.

6 makara yuvasıyla kurulumunuzda daha büyük baskılar, daha küçük baskı grupları veya daha fazla esneklik için büyük bir kapasite sunar; bu, daha fazla çalışma süresi ve daha az manuel işlem anlamına gelir.

Her yuvada NFC etkindir ve yuvalar aşağıdakilerle uyumludur:

 • Tüm Ultimaker filamentleri (350 gram makaralar hariç)
 • Ultimaker Cura Marketplace’te önceden tanımlanmış ayarlarla lider markaların tüm malzemeleri
 • Cam veya karbon takviyeli malzemeler dahil
 • Uygun bir makara ile herhangi bir üçüncü parti 2.85 mm filament

Peki sonuç? En geniş 3D baskı uygulamaları yelpazesi için emsalsiz esneklik.

Örneğin, sırf Ultimaker malzemeleri için bile 28 milyondan fazla malzeme kombinasyonu yükleyebildiğimizi gördük!

Şirketinizde zahmetsizce 3D baskı parçaları ve modelleri yapmak isteyen biriyseniz, Ultimaker S5 Pro Bundle, kusursuz malzeme kurulumunuzu saklayabilir ve yönetebilir:

 • Üreticiler fabrika araçlarını kolayca renk kodlu yapabilirler
 • Mühendisler, yüksek mukavemetli parçalar için 6x cam makara veya karbon fiber kompozit dahil olmak üzere ileri mekanik özelliklere sahip fonksiyonel prototipler ve nihai kullanım parçaları yazdırabilir
 • Mimarlar büyük içerikli modeller için 4,5 kg’a kadar beyaz PLA yükleyebilir
 • Ve çok daha fazlası…

Malzemeyi istediğiniz zaman, istediğiniz sırayla yükleyin. Başka bir makara yazdırırken bile yükleme yapabilirsiniz.

Peki iş yüklemeye gelince ne olacak?

3D baskı malzemelerini 5 kolay adımda yükleyin

Eskiden dakikalar alan bu iş şimdi saniyeler alıyor:

 1. Kapağı açın
 2. Makarayı boş bir yuvaya koyun
 3. Filamenti 1. veya 2. ekstrüder deliklerine yerleştirin
 4. Cihaz LED’lerinin yanmasını bekleyin
 5. Kapağı kapatın ve daha önemli işlerinize geri dönün

Makarayı çıkarmak için: Düğmeye basın ve filament bir dahaki sefere hazır bir şekilde temiz ve keskin bir uçla tamamen geri çekilir.

Şimdi, malzeme yüklemesinin en zor kısmı filamentin sonunu bulmaktır. (Yine nereye gitti …?)

Bu küçük hareketleri mümkün olduğunca basit ve sezgisel halde gerçekleştirerek, Ultimaker S5 Material Station malzemeyle işlem yapmak için gereken süreyi azaltır, makaraları uygun olduğunuzda değiştirmenize ve daha önemli işlerinize dönmenize izin verir.

Bu, inovasyonu hızlandırır ve özel bir 3D baskı operatörü kullanma ihtiyacını azaltır.

Gerçek 7/24 3D baskıyı açığa çıkarın

Ultimaker S5 Material Station, malzemelerin otomatik değişimi konusunda güveninizi kazanmak için tekrar tekrar test edildi. Bir baskı işinden önce, sonra ve hatta esnasında, sizin yapmanıza gerek kalmasın diye, her makara değişimiyle ilgilenir.

Her yuvada bakım gerektirmeyen, aşınmaya dayanıklı ön besleyiciler ile bobin sonu tespiti özelliği bulunur. Böylece, bir makara bittiğinde ekstra sürtünme olmadan, dolaşma olmadan, hatasız bir şekilde otomatik olarak bir sonrakine geçer. Hatta kullanılmış bir makarayla baskı başlatarak israfı azaltabilir ve malzemenin tam olarak doğru zamanda değiştirileceğine güvenebilirsiniz.

Daha da iyisi: Bu otomasyon Ultimaker Connect ile birleştirildiğinde daha güçlü hale getirildi. Tüm olası yüklü malzeme konfigürasyonlarının sürekli farkında olan ücretsiz yazıcı yönetimi yazılımımız sıradaki yazdırma işinin kuyruktan atamasını yapar ve hatta iş başlamadan önce doğru materyali ön besleme yaparak çalışma süresini en üst düzeye çıkarır.

Sonuç olarak, tüm bu küçük, tekrarlayan eylemler artık günlük sıkıntılarınızın bir parçası olmadığında ne kadar zaman kazandığınıza şaşıracaksınız. Artık o işlere harcadığınız zaman dikkatinize layık değerli görevlere harcanabilir.

Ultimaker S5 Material Station gözetimsiz bırakılmak üzere tasarlandığından, 7/24 gerçek üretim kapasitesi sağlama kapasitesine, yapı kalitesine ve güvenilirliğine sahiptir.

Her zaman taze 3D baskı malzemeleri

Ultimaker S5 Material Station’ın geliştirilmesindeki her karar, malzemelerin 3D baskı için en iyi durumda sunulması için alındı.

Nem ve toz…Ultimaker S5 Material Station ikisiyle de başa çıkar. Silis jeli nemi çeker ve otomatik olarak yenilenir, %70 nem oranına kadar olan dış ortam koşullarında bile tamamen kapalı olan hazneyi %40 bağıl nemin altında tutar.

Nemi emme şansını ortadan kaldırdığımız polimer zamanla bozulmaz. Filament, makara ambalajından hiç çıkmamış gibi daha uzun süre iyi durumda tutulur. Bu, daha yüksek baskı başarı oranı, daha az kullanıcı hatasıyla daha yüksek kaliteli baskılar elde etmenizi sağlar.

Yani malzemeler Ultimaker S5’te bu şekilde kullanılır. Peki ya üstteki cihaz?

Daha fazla gönül rahatlığıyla daha fazla malzemeyi 3D yazdırın

Ultimaker S5 Air Manager sadece Ultimaker S5 için bir kapak diye düşünüyorsanız… tekrar düşünün!

Sorunsuz bir şekilde entegre olan bu cihaz, sahip olabileceğiniz tüm iç hava kalitesi endişelerinizi etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

Ultimaker S5 Air Manager hava kalitesine nasıl katkı sağlar? Bağımsız araştırmacılar bu cihazın tüm ultra ince parçacıkların %95’ini ortadan kaldırdığını tespit etti.

Bu sonuçtan gurur duysak da cihaz, sadece sağlık ve güvenlik açısından artı kazandırmaktan ve iş yerindeki ek havalandırma ihtiyacını gidermekten fazlasını yapar…

Ödün vermeden malzeme seçmek için size güven ve gönül rahatlığı verir. Böylece artık hava kalitesi riskiyle başa çıkıldığını bilerek uygulamalarınızın talep ettiği mekanik özelliklerle işinizin ihtiyaç duyduğu parçaları ve modelleri oluşturabilirsiniz.

Peki bu nasıl oluyor?

Şşş! Filtreliyoruz…

Ultimaker S5 Air Manager’ın sessiz bir 140 mm (5,5 inç) fanı vardır. Bu fan, maksimum hava hacmini yüksek verimli bir hava filtresinden çeken içten dışa doğru hava akışı oluşturmak için en uygun şekilde konumlandırılmıştır.

Filtre büyük olduğu için, Ultimaker Connect size ne zaman değiştireceğinizi söylemeden önce daha uzun süre etki sağlayabilir.

Ultimaker S5 Air Manager’ı alet kullanmadan, sağlam bir braket ve tek bir kabloyla kolayca kurabilirsiniz. Diğer tüm işlevler Ultimaker S5 aygıt yazılımı ve Ultimaker Cura yazılımı tarafından yönetilir (ve düzenli olarak geliştirilir).

Buna malzeme uyumlu fan hızları da dahildir. Ultimaker Cura’nın önceden tanımlanmış baskı profillerine gömülü olan hız ayarları, fan ve filtrenin yazdırdığınız süre boyunca optimum verimlilikte çalışmasını sağlar.

Baskılarınızın olduğu kadar iş yerinizin de güvenliğini sağlayın

Son olarak, Ultimaker S5 Air Manager baskı haznesini tamamen kapatarak sıcak veya hareketli parçalara dokunup baskıya müdahale edecek herkesi durdurur. Ve yazıcının içinde daha stabil bir yazdırma ortamı sağlar.

Bu durum bazı malzemelerin baskı kalitesini kısmen arttırırken ayrıca istediğiniz yerde 3D yazdırma özgürlüğü tanır. Hava akımı olan yerlerde veya klima ünitelerinin yanında – baskı odasının istenmeyen hava akımlarından korunduğunu bildiğiniz için seçim sizin…

Sonuç: Masaüstünüzde endüstriyel üretim gücü

Size takdim etmekten heyecan duyuyoruz.

Bugüne kadarki diğer Ultimaker ürünlerinden daha fazla, en üst düzey masaüstü deneyimi vizyonumuzu sunuyor: otomatik malzeme yönetimi, hava filtreleme ve filament nem kontrolü sayesinde uğraşsız 3D baskı.

Bundan daha önemlisi: dijital dağıtım ve yerel üretimin gücünü herhangi bir işletmenin ulaşabileceği bir konuma getirme hedefimiz için attığımız adım.

Ama hepsinden önemlisi?

Müşterilerin iş akışlarını basitleştirmek ve yeni fikirleri keşfetmek, tasarımları optimize etmek ve zorlu uygulamaların kilidini açmak için daha fazla zaman kazanmak adına Ultimaker S5 Pro Bundle’ı nasıl kullanacaklarını görmekten heyecan duyuyoruz. Ve bunu yaparak maliyet tasarrufunu artıracakları ve bu süreçte daha fazla yenilik getireceklerine inanıyoruz.

İnovasyonunuzu hızlandırmak için bir sonraki adımı atın:

Ultimaker S5 Pro Bundle bugün satın alınabilir. Daha fazla ayrıntı ve fiyat teklifi için buraya tıklayın:

Ultimaker S3’ü bugün İstanbul Çamlıca’daki konsept mağazamızdan ya da internet sitemizden satın alabilirsiniz.

Send this to friend