Home Haber Yeni Ultımaker S3 ile Tanışın

Yeni Ultımaker S3 ile Tanışın

Yeni Ultımaker S3 ile Tanışın
image_pdfimage_print

Sık sık söylenir: “Daha büyük daha iyidir.”

Anlaşılan o ki, yeni Ultimaker S3 ile durum böyle değil!

Her masaya uygun, verimli ve az yer kaplayan Ultimaker S3, güven veren çift baskı hücresi sayesinde çoklu malzemeyle kullanım kolaylığı sağlıyor. Ultimaker’ın pazar lideri teknolojisi ile donatılan Ultimaker S3, yıkıcı inovasyon şirketleri için kurum içi 3D baskıyı kullanmamın en uygun maliyetli yolunu sunuyor.

Gelin Ultimaker S3’ün özelliklerine birlikte bakalım:

Güvenilirlik. Bu aileden gelme bir özelliktir.

S-serisi ismine layık olmak ve aynı standarda ulaşmak için Ultimaker S3’ün yapacağı çok şey vardı.

Ağabeyi, Ultimaker S5, sadece 18 aylık olabilir. Ama daha şimdiden çok sayıda ödül kazandı ve dünya çapında binlerce mühendis ve tasarımcının günlük düzenli olarak kullandığı bir cihaz haline geldi. İşlevsel prototipler, üretim yardımcıları ve son kullanım parçaları oluşturma – küresel markalar, neredeyse sınırsız malzeme seçeneğiyle kullanıma hazır teslim bir 3D baskı deneyimine ihtiyaç duyduklarında, Ultimaker S5’i seçtiler.

Peki ya şirketiniz bunu karşılayabilecek Ar-Ge bütçesine sahip dünyaca ünlü bir marka değilse? İş yerinizde sadece daha küçük 3D yazıcılar için yer varsa? Ya da ilk kez şirket içi 3D baskıyı düşündüyseniz ve kullanımı kolay sağlam bir makineye ihtiyacınız varsa?

O zaman Ultimaker S3 tam size göre.

Ultimaker S5’in en iyi özelliklerinin birçoğunu daha küçük ve daha uygun fiyatlı bir cihazda bir araya getirdik. Ultimaker S3, aynı yüksek kaliteli, karma malzeme çift püskürtmeyi, aynı pazar lideri güvenilirlik ve kullanım kolaylığı ile sunar – üstelik daha küçük bir hacim ile (230 x 190 x 200 mm veya 9,1 x 7,4 x 7,9 inç).

Ultimaker S3’ün teknik özelliklerinin yer aldığı bilgi formunu indirmek için tıklayın. 

Güvenebileceğiniz 3D baskı performansı

Tepeden tırnağa, Ultimaker S3’ün her detayı, beklediğiniz s-serisi baskı kalitesini sunmak için tasarlanmış ve üretilmiştir. Ultimaker S3’ün içinde şunları bulacaksınız:

 • Kaplamalı, sertleştirilmiş çelikten yapılmış takviyeli besleme çarkları. Bunlar, cam veya karbon fiber kompozitleri kullanan yüksek mukavemetli parçalar için aşınmaya dayanıklı 3D baskıya olanak tanır (Ultimaker baskı çekirdeği CC Kırmızı ile eşleştirildiğinde)
 • Baskı başarı oranınızı artıran çift filamentli akış sensörleri. Filamentiniz biterse, baskınızı duraklatır ve yeni bir kartuş eklemek için size bildirimde bulunur.
 • Kolay ve güvenilir birinci katman yapışma sağlayan gelişmiş aktif düzleme. Her baskı işinin başlangıcında hassas yapı alanı inceleme ve Z-yükseklik yapı plakası telafisi sayesinde bir baskı işine başlayın ve işinize devam edin.
 • Doğrudan Ultimaker S5’ten alınmış yüksek hassasiyetli kademe sürücüleri. Bu yüksek hassasiyetli sürücüler Ultimaker 3’ten daha sessizdir ve yüksek kaliteli baskılar sağlamak için daha güvenilir bir şekilde çalışır.

Bunun ötesinde, Ultimaker S3, form faktörü için daha da optimize edilmiştir. Bu küçük özellikler 3D baskı deneyimini geliştirmek için birlikte çalışır:

 •  Sert, esnemez yazıcı çerçevesi, genel baskı kalitesini artırmak için yazdırırken küçük titreşimleri (veya çınlama sesini) azaltır.
 •  Manyetik mandallı tek cam kapı, daha kontrollü bir inşa ortamı sağlar ve biçimsel bozulma veya katmanlara ayrılma riskini azaltır.
 •  Hem çift püskürtme nozullarının tüm yapı alanına ulaşmasını hem de yüksek bir yapı-hacim-boyut oranının korumasını sağlayan optimize edilmiş iç tasarım.
 •  Dahili güç kaynağı, bir güç kaynağı kütlesi için yer açma ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca tüm S-serisi 3D yazıcılarda kurulum işlemini kolaylaştırır.

İş akışınızla sorunsuz entegrasyon

Ultimaker S3 ile çalışmanın her yönünü hızlı ve kolay hale getirdik.

Yazılım ve donanım arasındaki kesintisiz transfer sayesinde, kurum içi üretim iş akışınızla kolayca entegre olan ve geliştiren uçtan uca bir çözüm sunarak dış kaynak kullanımının önlenmesine yardımcı olur.

Örneğin, dış kaynak kullanımının maliyeti ve güçlüğü yerine, bir Ultimaker S3 satın alabilir ve aşağıdaki adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 1. İndirilebilir eklentiler sayesinde, bitmiş CAD modelinizi tek tıklamayla Ultimaker Cura‘ya aktarın.
 2. Ultimaker S3 yazıcınızı ve istediğiniz malzemeyi seçin (Ultimaker Marketplace de dahil olmak üzere, önde gelen markalar tarafından test edilmiş, önceden tanımlanmış malzeme ayarları)
 3. Modelinizin ölçeğini, yönünü ve yapı plakasındaki konumunu doğrulayın.
 4. Modeli katmanlar halinde dilimleyin ve 3D baskı için hazırlayın
 5. Dosyayı Ultimaker S3’e Ultimaker Cloud, LAN, Wi-fi veya USB sürücüsü ile gönderin ve yazdırmaya başlayın

Bir 3D yazıcı üretim taleplerinizi karşılamazsa, Ultimaker Connect ile kurum içi kurulumunuzu kolayca ölçeklendirebilir ve optimize edebilirsiniz. Bu ücretsiz yazıcı yönetim yazılımı, daha sonra hizmete sunulduğunda Ultimaker 3D yazıcılara merkezi bir yazdırma işleri sırası atayacaktır.

Pazarın en geniş malzeme yelpazesi için önceden tanımlanmış baskı ayarları

Farkında olmayabilirsiniz. Ancak, bu 5 adımlı iş akışındaki en büyük zaman kazandıran şey henüz bahsedilmemiş: önceden tanımlanmış yazdırma ayarlarıdır.

Bazı makinelerde, başarılı 3D baskı deneme yanılmaya dayanır. (Buradaki duvar kalınlığını değiştir, oradaki dolgu yoğunluğunu ayarla…ve en iyi biçimde sonuçlanmasını umut et.)

Ancak Ultimaker S3 ile bu yaklaşım ikinci sıraya itilir.

Bunun yerine, piyasadaki en geniş 3D baskı malzemeleri yelpazesinden seçim yapmak için daha fazla esnekliğe sahipsiniz. Ultimaker Cura bunun üzerine en iyi sonuçları elde etmek için test edilmiş ve optimize edilmiş baskı ayarlarını otomatik olarak yükler.

Tüm Ultimaker malzeme portföyü ve Ultimaker Marketplace’teki her materyalle uyumlu olan Ultimaker S3, fikirlerinizi fiziksel ihtiyacınız olan estetik ve mekanik özelliklere sahip fiziksel parçalara dönüştürme zorluğunu ortadan kaldırır.

Bu daha önemli görevlere ve projelere odaklanarak daha fazla zaman harcayabilen yoğun tasarımcılar ve mühendisler için iyi bir haber.

Ödüllü kontrol parmaklarınızın ucunda

Bu iş akışını daha da kolaylaştıran Ultimaker S3, aynı zamanda Ultimaker S5 ile aynı 11.9 inç (5 cm) dokunmatik ekrana sahiptir. Bu sezgisel kullanıcı arayüzü, kullanılabilirliği için 2019 iF Tasarım Ödülü’nü kazandı.

Adım adım kurulum, gezinme ve bakımı göstererek, öğrenme eğrisini azaltır ve benimsemeyi daha hızlı hale getirir. Hatta müşteriler bize, sadece 30 dakikalık bir tanıtımdan sonra kendi tasarımlarını basmaya başlamak için emin hissettiklerini söylediler. Bu yüzden, özel bir operatöre para harcamanıza gerek yok.

Sonuç: Her bütçeye uygun profesyonel performans

Biz hesabını yaptık. Üstelik yatırım getirisine kolay ve hızlı ulaştıran düşük yıllık sahip olma maliyeti ile Ultimaker S3, profesyonel 3D baskıya uygun fiyatlı giriş imkanı sunar.

Bu, girişimcilerin ve KOBİ’lerin artık her zamankinden daha fazla verdiği paranın karşılığını fazlasıyla alması anlamına geliyor. Ve eklemeli üretimi kullanarak inovasyonu teşvik etmek isteyenler için
artık daha düşük bir engel var – üstelik performanstan ödün vermek zorunda kalmadan

Ultimaker S3 ile 3D baskıya başladıkları için pazarlarında yenilikçi ürünlerle çığır açan işletmeleri duymak için sabırsızlanıyoruz.

Yıkıcı/çığır açan 3D baskı burada başlar

Ultimaker S3’ü bugün İstanbul Çamlıca’daki konsept mağazamızdan ya da internet sitemizden satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.