Home Haber Yanınızda Olmayan Biriyle Selfie Çekin ve Sohbet Edin

Yanınızda Olmayan Biriyle Selfie Çekin ve Sohbet Edin

Yanınızda Olmayan Biriyle Selfie Çekin ve Sohbet Edin
image_pdfimage_print

Kore merkezli bir şirketin geliştirdiği uygulama ile, fiziken yanınızda olmayan kişilerle selfie yapabiliyorsunuz.

Geliştiricilerden Eu Jin Lim’in BBC’ye söylediğine göre bu uygulamanın arkasında aslında çok acıklı ve duygulandırıcı bir hikaye var. Anlatılana göre; Eun Jin büyükannesini kaybettikten sonra beraber hiçbir fotoğrafları olmadığını fark etmiş. Geliştirilen bu uygulama sayesinde şimdi, Eun ninesi ile fotoğraf çekilebileceken, sohbet etme şansı da bulabiliyor.  

 

Uygulamayı basitçe anlatmak gerekirse; önce kendinizi 3B taratmanız gerekiyor, şu anki teknolojiye göre fazladan bir aparat almadan veya bir 3B tarama merkezine gitmeden kendinizi taratmanız imkansız, sonrasında uygulamaya eklediğiniz 3B taranmış dijital kişi ile kendinizin öz çekimini yapabiliyorsunuz. Ayrıca, uygulamadaki yapay zeka sayesinde bu 3B taranmış dijital kişilerle sohbet edebiliyorsunuz. 

An itibariyle Türkiye’de kullanımı imkansıza yakın, dünya genelinde ise zor olsa da, hikayesi ve amacı ile güzel bir uygulama olmuş.

 

Uygulamanın ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

 

Not: Önizleme görseli 3B tarama teknolojisini temsilen kullanılmıştır, uygulamaya ait değildir. Haberin içerisindeki selfie görselleri uygulamadan alınan görsellerdir.

Kaynak: 3ders.org | İlgili içeriğe git

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.