Home İlham Soyup Yenilebilen Su: Ooho

Soyup Yenilebilen Su: Ooho

Soyup Yenilebilen Su: Ooho
image_pdfimage_print

Dünyadaki enerjilerimizin tükenmeye yakın olduğuna dair teoriler, filmler ve söylemlere sık sık rast gelir olduk. Dünyanın nüfus artış ivmesinin çok yüksek olmasının yanında bir de kaynaklarımızı çok hoyratça harcamamız, israfın çok yüksek seviyede olması durumu var. Bu konularda endişelenen ve uğraşan Elon Musk gibi insanlar da var ama bırakıp başka gezegene gitmeyi değil de burayı kurtarmayı düşünenlere bakalım biraz.

Londra merkezli SkippingRocksLab, Ooho isimli su baloncukları ile market suyu piyasasını pet şişelerden arındırmak için CrowdCube üzerinden fon topluyor(Çoktan 2 katını topladı bile). Yılda 1 milyar pet şişenin okyanuslara karıştığını ve 300 milyon kilogram karbondioksitin salındığını belirten SkippingRocksLab, yenilebilir su baloncukları ile hem daha ekonomik hem de daha doğa dostu bir su vaat ediyor.

 

Evet, yenilebilir. Ooho isimli baloncuk, üzerindeki ince tabakayı bir meyve soyar gibi(kolayca) soyduktan sonra hala aynı şekilde kalıyor ve ağzınıza atarak suyu yiyebiliyorsunuz. Hatta geliştiriciler, ilerde farklı sıvılar için de bu yöntemi kullanacaklarını söylüyor. Yani yanımızda Ice Tea Şeftali topu taşıma ihtimalimiz yüksek.

Ooho %100 bitki ve yosundan üretilmesi sebebiyle tamamen ‘yeşil’ ve ucuz. SkippingRocksLab, tabak, bardak vb. ürünleriyle marketin lideri olmayı vizyon edinmiş.

SkippingRocksLab, Avrupa Birliği İnovasyon ve Teknoloji Enstitüsü tarafından kurulmuş; tasarım, çevre, deniz gibi alanlarda ödül almış bir girişim programı.

Kaynak: Webrazzi | İlgili içeriğe git

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.