Home Haber People Footwear Ayakkabıların Üretimi için 3D Baskı Kullanıyor

People Footwear Ayakkabıların Üretimi için 3D Baskı Kullanıyor

People Footwear  Ayakkabıların Üretimi için 3D Baskı Kullanıyor
image_pdfimage_print

People Footwear isimli bir şirket birkaç gün önce 3D baskı ile yapılmış bir dizi ayakkabıyı tanıttı. 3D baskı ile üretilmiş ayakkabıların  daha önce kullanıcılar tarafından birçok internet sitesinde paylaşıldığını söyleyebilirsiniz. Ama bu farklı bir durum, bu sefer ayakkabılar sizde gerçekten giyilebileceği izlenimi bırakıyor.

People Footwear’in arkasındaki adam Damian Van Zyll’e göre ayakkabılar, şirketin patentini aldığı materyaller ve teknikler ile üretiliyor. Ayrıca Zyll, üretimde kullanılan bu materyaller ve tekniklerin ayakkabılardaki dayanıklılığı ve hava akışını desteklediğini de ekliyor.

Van Zyll, 3D yazıcı kullanmanın üretim sürecini kolaylaştırdığını ve güç kullanımını azaltmada kendilerine yardımcı olduğunu söylüyor. Günün sonunda 3D yazıcının üretime sağladığı katkı ile ortaya çıkan ürün ise, nispeten alınabilir olan 60 dolarlık fiyatı ile bir çift ayakkabı oluyor. People Footwear markasının geçmişi ise Van Zyll ve Mat Penner ikilisinin çocukluk arkadaşlığına dayanıyor. İkili daha sonra bir diğer yatırımları olan ayakkabı markası Native Shoes üzerine 4 yıl harcadı. Taa ki “Sıradaki ne?” sorusunun cevabını bulana kadar.

Native Shoes’dan ayrıldıktan sonra ikili, “Geleceğe İlk Adım” sloganıyla ürünler yaratmada hemfikir oldu. Bu ürünlerden birisi de özellikle yapımında 3D yazıcı kullanılan SS15 koleksiyonu. Koleksiyona buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bunun yanı sıra, 2018 yılında sadece spor ayakkabı pazarının 84 milyar dolara ulaşacağı öngörüsü bile, girişimcilerin 3D baskı ve giyim sektöründen paylarını fazlasıyla alacağını söylemek için yeterli.

Ne dersiniz, bir gün dışarıda baştan aşağı 3D yazıcı ile üretilmiş kıyafetlerle dolaşacak mıyız? Fikirlerinizi yorum olarak bekliyoruz.    

Yazar: Çağan Kuyucu

         

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.