Home Haber Microsoft Yeniliklerle Karşınızda

Microsoft Yeniliklerle Karşınızda

Microsoft Yeniliklerle Karşınızda
image_pdfimage_print

26 Ekimde yaptığı lansman ile birbirinden iddialı yeni ürünlerini tanıtan Microsoft, 3D dünyasına da hem VR kapısından hem tasarım kapısından giriş yaptı.

Yılların emektarı, görsel kırpmak istediğinizde 15 saniyeden fazla sürenizi almayan, naz yapmayan Windows’un basit çizim uygulaması Paint ‘boyut’ atlıyor.

Lansmanda; Windows 10’un güncellemesini, Surface Studio’yu, yeni Surface Pro’yu ve Holo Lens’i tanıtan Microsoft,  Paint3D ile ayrıca heyecanlandırdı.

 

Basit Mouse, klavye ve dokunmatik ekran ile basit tasarım isteyenlere hitap etmek üzere programlanan Paint3D şu an için sadece Insider sürümüne sahip olanlara, yani geliştiricilere açık durumda.

Tanıtılan diğer ürünlere gelirsek, yine 3D ile iç içe gayet iç gıdıklayan ürünler diyebiliriz.

VR gözlük

Geçen sene sunumunu yaptıkları HoloLens ile diğer firmaların VR gözlüklerini harmanlayan Microsoft, bilgisayarınızı evinizin içine getiren, artırılmış gerçeklik sayesinde ellerinizle klasörlere tıklayabileceğiniz kablolu bir gözlük üretmek amacında. 299 dolardan satışa çıkacak olan gözlüğün, uyumlu oyunlarla beraber piyasaya çıkması bekleniyor.

 

 

 

 

Surface Studio

Her şeyi içinde, yani All-in-one olarak piyasaya çıkacak olan 32 GB’a kadar ram, 6. Nesil i7 işlemci ve Geforce GTX 960m ekran kartı gibi güçlü donanımlarla gelecek olan Apple’ın Imac’ine rakip olmak için geliyor.

Tasarımcılara stüdyo olması için tasarlanan ürünün ekran özellikleri, donanım özelliklerine göre daha dikkat çekici. Zira, esnek yapısı sayesinde arkaya yatırıp Surface Pen ile tasarımlarınızı yapabileceğiniz Surface Studio’da, Surface Dial adı verilen Microsoft’un yeni kontrolcüsü sayesinde yeni tecrübeler edinerek daha kolay bir tasarım süreci yaşayabileceksiniz. Yeni çıkanlar arasında piyasayı en çok heyecanlandıran ürün de bu gibi duruyor. Ne de olsa en düşük modeli 2999 dolardan satışa çıkacak.

 

 

 

Surface Book

Takipçiler, fanlar ve müşteriler açısından diğer yeni ürünler arasında biraz göz ardı edildi gibi duruyor ancak bu sefer Microsoft da biraz göz ardı etmiş gibi. 

Surface notebook serisinin beşincisi olan Surface Book’ta, bir önceki modeline göre çarpıcı bir değişiklik bulunmuyor. Güçlendirilen batarya sayesinde %30 daha fazla pil ömrüne sahip olan bilgisayar, 15 saate kadar direnebiliyor.

Ayrıca Microsoft, Macbooklarını getiren Apple kullanıcılarına indirim kampanyası başlattı. Çalışan ve şarj aleti bulunan Macbooklarınızı götürerek Surface Book’a indirimli şekilde sahip olabilirsiniz. Tabi şu an sadece Amerika için geçerli bir durum.

 

 

 

3B tarayan telefon

3D scannerlar pahalı ve hantal cihazlardı. Windows, üreteceği telefonla, şu anlık profesyonel çalışmalar için olmasa da, tarayıcıları evlere sokmayı düşünüyor. (Hem belki böylece telefon da satabilirler) 

Lansmanda gösterilen, kumdan bir kalenin etrafında panoramik çekim yaparcasına döndükten sonra ortaya çıkan model, gayet başarılı duruyor. Bakalım gelecek yıl neler olacak.

Tanıtılan klavye ve farelere buradan göz atabilirsiniz: 

 

 

Kaynak: 

theverge.com | ilgili içeriğe git

businessinsider.com | ilgili içeriğe git

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.