Wikifactory ile Mayku FormBox Kazanma Şansı: #FromOneToMany
image_pdfimage_print

Wikifactory ve Mayku, türünün tek örneği olarak nitelendirilebilecek bir inovasyon yarışması başlatmak için kollarını sıvadı. Ürünleriniz için mükemmel vakum ile üretilmiş tasarımı ortaya koymak için yarışmaya katılın ve kendi Mayku FormBox’ınızı kazanma şansını yakalayın! Prototiplerinizi satılmaya hazır bir ürün grubuna çevirin.

Tek bir ürün ortaya koymak kolaydır, fakat aynı üründen birden fazla üretmek söz konusu olduğunda işler biraz karışabilir. Biraz açmak gerekirse, yapısal ögeler ve ürün için koruma sağlayan ilaveler bir ürünün adeta derisini ve kemiğini oluşturur. Yani ortaya koyduğunuz nihai ürünün hem hava koşullarına dayanıklı ve yapısındaki bileşenleri hasardan koruyacak kadar işlevsel, hem de görsel olarak çekici ve kullanımının kolay olması oldukça önemlidir. Tüm bu zorlukların karşısında vakumla şekillendirme, birimden çoğunluğa giden yolda kullanılabilecek en hızlı ve uygun maliyetli yollardan biridir.

Mayku FormBox iş akışınızda verimliliği ve estetiği desteklemek için mükemmel bir çalışma arkadaşıdır.

Ürününüz için tercih edeceğiniz doğru tasarım ve doğru vakum makinesi sayesinde, eşsiz fikrinizi nasıl esaslı bir işe dönüştürebileceğinizi hayal edin. Şimdi bunu elde etmek için bir şansınız var!

4 adet Mayku FormBox, 12 Nisan – 16 Mayıs 2021 tarihleri arasında devam edecek yarışmayı kazanacak sahiplerini bekliyor.

Harika ödüller kazanma şansını elde etmek için şimdi tıklayın!

Bu yarışmayı bir “meydan okuma” haline getiren nokta neresi?

Bunu açıklaması oldukça basit. Yapısal bileşenleri veya kılıfı-kapağı Mayku FormBox ile oluşturulabilecek yeni bir proje oluşturun. Aynı zamanda mevcut projelerinizin birinden yararlanabilir ve vakumla oluşturulmuş yeni bir versiyon ortaya koymak için modifiye edebilirsiniz.

Her ürün benzersiz olduğundan, farklı kategoriler oluşturduk. Peki bunlardan hangisi senin ürünün için en uygun?

İşlevsellik: Bu kategori ürünün özelliklerini ve üretilebilirliğini geliştiren tasarımları göz önüne alıyor. Örnek vermek gerekirse, vakumla oluşturulmuş muhafazalar/ambalajlar/kaplamalar şeffaflık ve katlanabilme özelliğinin yanı sıra ürünün ağırlığını da azaltabilir.

Estetik: Vakumla oluşturulmuş bir muhafaza, bir ürünün dış görünüşünü nasıl olumlu yönde etkileyebilir? Şekil bu konuda belirleyici olur mu? Ya da yeni dokular mı dahil etmelisiniz? Yeni parçalar, 3D baskı parçalar ile birleştiklerinde nasıl görünecekler? Ürününüzün gerçekten nefes kesici olması gerekiyor, bu nedenle sorduğumuz soruları doğru şekilde cevaplandırdığınızdan emin olmalısınız.

Eğitim Uygulaması: Eğitim projeleri benzersizdir. Eğitim materyali olarak kullanılacak olmalarının yanı sıra dirençli ve çocukların kullanımına uygun olmaları gerekir. Ayrıca sınıf ortamında biraz merak uyandırmak istediğinizde interaktif özellikler büyük rol oynar.

Bu yarışmanın kuralları neler?

• 16 Mayıs’tan önce yarışmaya katılmış olun: Ürününüz sadece muhafazası ile değil, bütünüyle değerlendirilecek. Bu nedenle ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi.

• Tasarım Kriterleri: Vakumla şekillendirilmiş yeni parçaların; ürün kalitesini artırmak, üretim süresi ve maliyeti düşürmek veya ürüne yeni bir özellik eklemek gibi bir katkısı bulunmalı. Vakumlu şekillendirmenin projenizi diğer üretim süreçlerine kıyasla nasıl iyileştirdiğini anlaşılır bir şekilde açıklayın.

• Tamamlanmış Projeler: Tüm projeler, isteyen herkesin ürünü düzgün bir şekilde oluşturabilmesi ve kullanabilmesi için gereken tüm belgeleri içermelidir. Projenizin gereken tüm bilgileri içerdiğinden emin olmak için bu şablon projeyi kopyalayabilirsiniz. Not: Tek başına konsept tasarımlar, tam proje olarak kabul edilmeyecektir.

• Hangi ürün kategorisinde yarışmak istediğinizi giriş belgenizde belirtin: Meydan Okuma Kategorileri & İlham’ı buradan kontrol edebilirsiniz.

• FormBox’ı kullanın: Yarışmanın amacı biraz da bu, değil mi? Tasarım veya temel özellikleri belirleyen bileşenlerin en az %50’sinin vakumlu şekillendirme ile üretilebilir olması gerekiyor. İsterseniz projenizin devamında vakumla oluşturulmuş parçaları CNC, lazer kesim veya 3D baskı gibi teknolojilerle birleştirebilirsiniz.

• Mevcut projelerin vakumla şekillendirme ile üretilebilecek şekilde yeniden tasarlanması mümkün fakat bahsi geçen mevcut projenin kullanıcının özgün eseri olması şartı aranıyor.

• Projenizi etiketlediğinizden emin olun: #FromOneToMany etiketini 3 proje hashtag’inizden biri olarak ekleyin, böylece bu projenin bir parçası olduğunuzdan emin olabiliriz. Siz “Katkıda bulun/contribute” düğmesine basana kadar katılımınız görünmez.

• Yarışmaya dair önemli feragatnamelere buradan ulaşabilirsiniz.

Önemli bir ipucu: Yeni fork butonumuz sayesinde açık bir projeyi çoğaltarak gönderiminizi hızlandırabilirsiniz. Ya da yeni İçe Aktar butonumuzla, GitLab veya GitHub’da bulunan projelerinizin dosyalarını oldukça hızlı bir şekilde Wikifactory’e aktarabilirsiniz.

Kazansak da kazanmasak da her yarışmaya dair en ilgi çekici detay ödül kısmıdır. Peki bu yarışmanın kazananları ne ile ödüllendiriliyor?

Genel kategoriler arasında en iyi proje

• Estetik ve işlevselliği birleştiren ve projesini bir üst seviyeye çıkarmayı başaran projeler

Ödül: 1 adet Mayku FormBox + 1 yıllık Wikifactory özel aboneliği

Estetik kategorisinde en iyi proje

• Yüzey detayları ile öne çıkan güzel muhafazalar ve pazarlanabilir ürünler

Ödül: 1 adet Mayku FormBox + 1 yıllık Wikifactory özel aboneliği

İşlevsellik kategorisinde en iyi proje

• Fazla estetik kaygısı gerektirmeyen karmaşık muhafazalar. Muhafaza projenin başka bir bileşenidir.

Ödül: 1 adet Mayku FormBox + 1 yıllık Wikifactory özel aboneliği

Eğitim uygulaması kategorisinde en iyi proje

• İnteraktiflik düzeyi, işlevsellik ve güvenlik özelliklerine göre eğitim kaynaklarına dönüştürülen projeler

Ödül: 1 adet Mayku FormBox + 1 yıllık Wikifactory özel aboneliği

15 adet ikincilik ödülü: 1 yıllık Wikifactory özel aboneliği

Peki nefes kesici tasarımlara sahne olacak bu yarışmada, ürünleri değerlendirecek jüri kimlerden oluşuyor?

• Benjamin Redford (Mayku, Kurucu Ortak)

• Jayne Robinson (Mayku, Pazarlama Müdürü)

• Christina Rebel (Wikifactory, Kurucu Ortak)

• Agustin Arroyo (Wikifactory, Mayku’nun iş partneri)

• Saverio Silli (Fablab O Shanghai, Genel Müdür Yarcımısı)

• Duke Doks (Hareketli Tasarım Grafikeri (Motion Grapher bu mudur tam olarak?) ve 3D Sanatçı)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.