Home İlham İngiliz Mucitten Gerçek Iron Man Kostümü

İngiliz Mucitten Gerçek Iron Man Kostümü

İngiliz Mucitten Gerçek Iron Man Kostümü
image_pdfimage_print

İngiltereli mucit, uzun zamandır hayalini kurduğunuz kostümü, Iron-Man kostümünü icat etti. İki elinize giyeceğiniz 6 entegre mikro jet motoruyla uçmanızı sağlayan kıyafet, ilkel bir görünüme ve çalışma prensibine sahip. Nitekim, şu an için kısmen alçaktan uçabiliyor.

 

 

Projenin mucidi Richard Browning, bu projeye yıllar önceden gönül vermiş. Öncelikle işe insanları uçurmanın bir yolunu aramakla başlamış. Birkaç üniversitenin aynı konu üzerinde büyük ilerleme kaydettiğini fark edince de kendi yolunu çizmeye karar vermiş. 

Bunun üzerine Gravity isimli bir şirket kurarak ürettiği Daedulus adlı kıyafeti daha geniş kitlelerle buluşturmak için yola çıkan Richard, önümüzdeki zamanlarda insanların bu kıyafeti giyerek saatte birkaç yüz kilometre yol katedebileceklerini öne sürüyor. Richard projesinden bu kadar umutlu olmasına karşın, yüksek hızlara çıkmak için test yapılabilecek kadar geniş bir alan bulamadığını söylüyor.

 

 

Kıyafeti kullanmak için ise zihninizi ve kaslarınızı kullanarak denge kurmak zorundasınız. Yani uçuş eğitimi veren bir öğretici veya kitapçık yok. Kendisi de benzin ticareti yapan Richard, bu ürünü ticari hale getirmek istiyorsa kullanıcı güvenliğini garantilemeli. Havadayken yakıtınızın tükendiğini veya dengenizin kaybolduğunu düşünün.

Tüm bunlara rağmen ürüne karşı bir talep var. Tanesi tam 250 BİN DOLARDAN satışa sunulan bu kıyafeti almak için birkaç kişi sırada bekliyor. İlerleyen dönemlerde kıyafet, bilgisayar tabanlı bir uçuş asistanıyla donatılabilir. Richard’ın bu ‘ilkel’ uçuş kostümünü neye dönüştüreceğini merak ediyoruz…  

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak: www.cnet.com | ilgili içeriğe git

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.