Home Haber Hazır Olun: Dünyada İlk Kez Bir Telefon Lansmanı Sanal Gerçeklik Teknolojisi Kullanılarak Düzenlenecek

Hazır Olun: Dünyada İlk Kez Bir Telefon Lansmanı Sanal Gerçeklik Teknolojisi Kullanılarak Düzenlenecek

Hazır Olun: Dünyada İlk Kez Bir Telefon Lansmanı Sanal Gerçeklik Teknolojisi Kullanılarak Düzenlenecek
image_pdfimage_print

Sanal gerçeklik teknolojisinin keşfedilmesiyle beraber uygulama alanları da insanların yaratıcılıklarıyla paralel olarak artmaya başladı. Sanal gerçeklik kullanılan bilgisayar oyunlarının çıkmasıyla birlikte kendimizi oyunun fantastik mekânlarında hissedebileceğimiz gibi, daha önce hiç görmediğimiz bir şehrin sokaklarında gezinme şansına sahip oluyoruz. Fakat neden bir ürünün lansmanını sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanarak düzenlemiyoruz? İşte tam burada akıllı telefon üreticisi OnePlus olaya dâhil oluyor.

Şirket bundan birkaç gün önce dünyada ilk defa sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanılarak düzenlenecek olan bir telefon lansmanı duyurusunu yaptı. Böyle bir etkinliğin düzenlenecek olmasındaki ana fikir ise şirket tarafından şu şekilde açıklanıyor: “Bizim sektörümüzde lansmanlar aynı olma eğilimindedir. Bir konferans salonu, bir not defteri ve koltuğa bağlı seyirci; biz aramızdaki sıradan bariyerleri istemedik. Biz seni dünyaya davet etmek istedik, çünkü sen onun bir parçasısın.”

 

Bizi sevindiren haber ise OnePlus tarafından Temmuz’un 27’sinden itibaren başlayarak düzenlenecek olan etkinliğe dünyanın dört bir yanından herkesin katılabilecek olması. Ayrıca şirketin başlattığı bir de yarışma var. Yarışmada, kullanıcılar kendi OnePlus hikâyeleri hakkında videolar oluşturacak ve kendi akıllı telefonlarında en güzel kareyi yakalamaya çalışacak. Yarışmanın kazananıysa tüm OnePlus 2 lansmanını sanal gerçeklik teknolojisinden yararlanarak OnePlus ile birlikte sunma fırsatına kavuşacak.

Şirket, OnePlus 2 isimli amiral gemisi modelini tanıtırken bu ayrıcalığa dâhil olmak için tek yapmanız gereken şey ise bir sanal gerçeklik gözlüğü almak. Endişelenmeyin, şirket bunu da düşünmüş ve lansmana olabildiğince çok kişinin katılımını sağlamak için kartondan sanal gerçeklik gözlükleri üretmiş. Gözlükler şu an satışa sunulmasa da birkaç gün sonra sadece kargo ücreti ödeyerek sahip olunabileceği belirtiliyor. Temmuz’un 27’sinde oradayım diyorsanız, gelişmeleri takip etmek için sizi buraya alalım.

Yazar: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.