Home Haber Gear VR Güncellemesiyle Çevrimiçi Sohbet Edin

Gear VR Güncellemesiyle Çevrimiçi Sohbet Edin

Gear VR Güncellemesiyle Çevrimiçi Sohbet Edin
image_pdfimage_print

VR gözlüklerinin insanların sosyal hayatına nasıl bir katkı sağlayacağı konusundaki tartışmalar bir kenarda dursun, Facebook, VR teknolojisine yaptığı yatırımlarda hız kesmiyor. Kullanıcı deneyimini ölçmek için düzenli olarak VR platformuna özel içerik ve uygulamalar geliştiren şirket, bu sefer Gear VR için sosyalleşme odaklı bir güncelleme duyurdu.

 

 

Bunlardan bazıları partiler, VR üzerinden telefon görüşmeleri, sanal toplantı ve buluşma odaları olarak sıralanabilir. Hatırlatmak gerekirse, gözlüğü başınıza geçirdiğiniz gibi kendinizi farklı ortamlarda bulacağınızdan dolayı, bu tür deneyimler tam anlamıyla sanal ortamlarda gerçekleşiyor. Yani gözlüğü başınıza geçirdiğinizde, arkadaşlarınızla bir ofiste buluşup toplantı yapabiliyorsunuz.

Gözlüğü takıp sanal odada yürümeye başladığınızda, odadaki ‘sanal’ televizyonlardan birinde facebook hesabınızdaki videoları oynatabiliyorsunuz. Sanal avatarınızın görünüşünü (saç, kıyafet, vücut yapısı) değiştirmekte özgürsünüz.

Bu deneyimin ne noktaya taşınabileceğini ancak zaman gösterecek. Ancak Facebook’un planı, VR platformunu sosyal açıdan gelişmiş bir platform haline getirmek.

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Video: cnet.com

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.