Home Haber Dünya Güzellikleri NY Meydanında Toplanıyor

Dünya Güzellikleri NY Meydanında Toplanıyor

Dünya Güzellikleri NY Meydanında Toplanıyor
image_pdfimage_print

Müze, maket sergileri gibi konulara pek ilgili değilim ancak New York Times meydanında açılacak olan bu ‘Güliver’in Kapısı’ (Gulliver’s Gate) adlı sergi oldukça ilgi çekici duruyor.

Aslında pek de söylenecek bir şey yok. 9 Mayıs’ta New York Times Square’de açılacak olan minyatür sergisi, içerisinde gezebileceğiniz, hem eserler tarafından hem de yetkililer tarafından soru sormaya teşvik edileceğiniz bir sergi olacak.

 
Eyfel kulesi, Londra sokakları, İspanya kıyıları, Panama kanalı gibi birçok farklı ülkenin güzelliklerinin bir araya geldiği sergide 3B yazıcı ile basılmış ve geleneksel yöntemlerle üretilmiş nesneler olacak. Ayrıca sürekli çalışan uçaklar ve trenler ilginizi dinç tutacaktır.

Bir futbol sahası büyüklüğünde olan sergi çocuklar için 27 dolar yetişkinler için ise 36 dolar değerinde ancak şu an test aşamasında olduğu için 25 dolara gezebilmeniz mümkün. Ayrıca gezi sırasında kendinizi 3B taratmanız(128 Cannon DSLR kameralar ile) ve 3B yazıcıda alınmış baskınızı serginin içine bırakmanız da mümkün, bu ayrıcalığı ise 44 dolar ödeyerek edinebiliyorsunuz.

 

Kaynak: 3ders.org | İlgili içeriğe git 

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.