Home Haber Devasa Robotu Aksiyon Halinde İzleyin

Devasa Robotu Aksiyon Halinde İzleyin

Devasa Robotu Aksiyon Halinde İzleyin
image_pdfimage_print

Güney Kore tarafından geliştirilen METHOD II, hükümetlerin gelecekte askeri stratejilerini yeniden gözden geçirmesi gerektiğini hatırlatır nitelikte bir yapıya sahip. Devasa yapısı, Avatar filiminden aşina olduğunuz yıkıcı ve tehlikeli robotları hatırlatmıyor değil. Aynı zamanda METHOD II, iki ayağı üzerinde durabilen ve insan kontrolüyle çalışabilen ilk robot olma özelliğine sahip.

1.5 tonluk ağırlığı ve 4 metrelik boyu, bu demir yığınının sıradan bir insan karşısındaki üstünlüğünü tam anlamıyla gözler önüne seriyor. Bu noktada, gelecekte insan hayatının değerli olduğu askeri operasyonlarda bu tür robotların kullanımı bir standart haline gelebilir.

Ekibin kendi yaptığı açıklamalar öne sürdüklerimizi destekler nitelikte: Şirketin kurucularından Yang Jin-Ho : “Bu robotu insanların korumasız bir şekilde giremeyeceği aşırı tehlikeli koşullarda çalışmaları için geliştirdik.” açıklamalarında bulunuyor.

 

 

30 kişilik ekipte; Transformers, Robocop ve Terminatör gibi filmlerin yapımında görev yapmış yetenekli isimler bulunuyor.  Şirketin kurucusu Yang, çocukluk hayali olan bu robotu geliştirmek için, 2014 yılından beri bu projeye 200 milyon dolar yatırmış.

1 yıllık çalışmanın ürünü olan bu robot, 2017’nin 4. çeyreğinde 8.3 milyon dolar fiyat etiketiyle son kullanıcıya sunulacak. Dışarıda bu robotlardan biriyle karşılaşacak olursanız, tavsiyemiz, 1.5 tonluk kilosu karşısında ona yol vermeniz olacaktır.  

 

 

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak: telegraph.co.uk | ilgili içeriğe git

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.