Home Haber CES 2017: 3B Baskı Konusunda Ne Oldu?

CES 2017: 3B Baskı Konusunda Ne Oldu?

CES 2017: 3B Baskı Konusunda Ne Oldu?
image_pdfimage_print

Her yıl ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen ve son teknolojilerin tanıtıldığı CES etkinliği bu yıl yine hareketli geçti.

Geleceğin baş karakterlerinin tanıtıldığı CES 2017’de 3D Printing adına da gelişmeler oldu. 

 

Formlab iki yeni materyal tanıttı

 

 

Yıllar önce piyasaya sunduğu Grey Resin adlı filamentinin geliştirilmiş halini tanıtan Formlab, seramik tasarımları için son derece detaylı işlemelerin de yapılabileceği Ceramic Resin adlı bir filamentini daha duyurdu.

 

 

Polaroid’den 3B yazıcı ve 3B kalem

 

 

Fotoğrafçılık sektöründe rol alan şirketlerden olan Polaroid sürpriz yaparak 3B baskı sektörüne de el attı. Polaroid, CES fuarında yeni 3B yazıcılarını ve 3B kalemlerini tanıttı. Kalemlerden biri kablolu iken diğeri kablosuz olacak ve sarj standı ile sarj edilebilecek.

499-799 dolar arası olması beklenen yazıcılar nisan ayında, 129-149 dolar olması beklenen iki kalem ise mart ayında piyasaya sunulacak.

 

2017 için Sprintray’den 3B tahminleri

 

 

 

Sprintray firmasından Élan Karpinski’ye göre endüstriyel işler için 3B yazıcıların geliştirildiği bir yıl olacak.

“Bence belirli bir uygulama için 3B baskı sürecini hızlandırmak amaçlı tasarlanmış özelliklere, materyallere ve yazılıma sahip çok daha endüstriye özel 3B yazıcılar göreceğiz. Bu eğilimin bir parçasıyız, çünkü dişçilik alanına özel bir 3D yazıcı olan MoonRay D’yi de yeni tanıtmıştık. “

 

 

Shining 3D’nin gelişmiş 3D sistemleri

 

 

Temsili görseldir

 

Shining 3D’nin sözcüsü ise CES 2017’ye gelen tüm teknolojilerin iyi tüketiciler sayesinde olduğunu söyledi ve EinScan-Pro 3D isimli tarayıcının ve Einstart-C masaüstü 3B yazıcının erişilebilir en üst düzeydeki teknolojileri yansıttığını söyledi.

 

 

AIO Robotics’ten ZEUS…

 

AIO Robotics CEO’su ise ZEUS OS adlı kendilerinin olmayan yazıcılarla da çalışabilecek, yazıcıyı yönetebilecek bir uygulamayı tanıttı ve ‘CES2017 onur ödülü’ne layık görülen The Zeus Infinity adlı bir amiral gemisi yazıcının konsept prototipini sundu. Uygulamanın yazıcıdan önce çıkacağını da belirten Jens Windau, 3B baskı sektörünün daha çok sağlamlaşacağını da söylemiş.

 

 

Kaynaklar: 3Dprintingindustry.com | Digitaltrends.com 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.