Home Haber Bisikletinize Elektrik Katan Teker: UrbanX

Bisikletinize Elektrik Katan Teker: UrbanX

Bisikletinize Elektrik Katan Teker: UrbanX
image_pdfimage_print

Elektrikle, hidrojenle veya güneş enerjisiyle çalışan bisikletleri her gördüğünüzde heves ediyor ama alamıyor musunuz? Ben de. Çünkü pahalı.  Eğer aslında elektrikli bisikletlere heves etmenizin sebebi, bende olduğu gibi tasarımı değil de işlevselliği ise UrbanX tam size göre. Hem ucuz  hem de işlevi yüksek.

Kickstarter’de fon bekleyen bu tekerlek ile (evet tekerlek) normal bisikletinizi, elektrikli bir bisiklet haline getirebiliyorsunuz. Normal bir elektrikli bisikletin yaklaşık 3’te 1 fiyatına elde edebileceğiniz tekerleği kolayca kendi bisikletinize monte edip kullanabiliyorsunuz.

 

Neredeyse, piyasadaki her bisiklet için uygun olan bu elektrikli tekerlek, 24/26/27.5/29 inç & 650/700c  boyutlarında üretiliyor ve İki farklı motor ile (350W ve 250W) Kickstarter’de farklı paketler ve farklı güç seçenekleriyle alıcılarını/destekçilerini bekliyor.

32 km/s hıza kadar çıkabilen, 50 kilometreye yakın mesafe kat edebilen UrbanX yaklaşık 7 kg ağırlığa sahip.

Monte etmesi ise gerçekten çok kolay. Yapmanız gereken tüm şey ön tekerleğinizi çıkardıktan sonra UrbanX tekerinizi takmak. Sonrasında üzerine bataryayı monte edip, eğer aldığınız pakette varsa gidondaki elcekleri de taktıktan sonra kablo bağlantısını yapmak. 1 dakika içerisinde normal bisikletiniz elektrikli bir bisiklete dönüşüyor. UrbanX’in 1,5 saatte dolan 3,500 mAh bataryasını telefonunuz için sarj istasyonu(Powerbank) olarak da kullanabilirsiniz.

 

 

Hem elcekteki kontrolcü hem de telefon uygulaması sayesinde isterseniz geleneksel modda(sadece bisiklet) isterseniz pedal yardımlı modda(URBANX ayarlarınıza göre yardımcı olur) ve tamamen elektrik modunda kullanabilirsiniz.

Ek olarak; üretici şirket, diğer elektrikli bisikletlerin aksine UrbanX taktığınız bisikletlerde pedallama konusunda zorluk yaşamayacağınızı iddia ediyor.

URBAN X, 299 $’dan başlayan fiyatlarla sizi bekliyor. Kickstarter kampanyasının bitmesine 38 gün kaldı. Stoklar ise tükeniyor. Almayı düşünüyorsanız geç kalmayın.

Daha fazla bilgi için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilir ve farklı bir Türkçe kaynak için log.com.tr‘yi ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.