Home Haber Autodraw ile Çizgileriniz Artık Daha Profesyonel

Autodraw ile Çizgileriniz Artık Daha Profesyonel

Autodraw ile Çizgileriniz Artık Daha Profesyonel
image_pdfimage_print

Google, “Herkes için çizim” sloganıyla duyurduğu yeni projesinde yapay zeka ve paint’i birleştirdi.

Autodraw.com üzerinden, herhangi bir indirme gerçekleştirmeden tabletinizden, telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan erişebileceğiniz otomatik çizim platformu, kötü bir çember çizmeniz ve üzerine 1-2 meridyen eklemenizle beraber eş zamanlı olarak basketbol topu/beyzbol topu/futbol topu gibi profesyonel çizim örneklerini önünüze getiriyor.

 

Yapmanız gereken tek şey, autodraw.com’a girmek ve “Start Drawing” butonuna tıkladıktan sonra sol taraftaki tool panelinden (araç paneli) Autodraw öğresini seçmek. Bu noktadan sonra iki çember çizip arasına bir düz çizgi çizdiğinizde önünüze bisiklet ve gözlük örnekleri gelecektir.

 

Bunun bir yapay zeka teknolojisi olduğunu ve gelişeceğini unutmamak gerek. Yani bu yapay zekanın makine öğrenimi sayesinde öğreneceği şeyler ve oluşturmaya ön ayak olacağı kütüphane, bir arama motoru olarak(bir bisiklet parçasının ismini hatırlamadığımızda, amatörce çizerek tarif edebilme ve Google’de arayabilme gibi) bile kullanılacaktır. Aynı algoritmanın Paint3D veya Google’nin başka servislerine de gelmesini bekliyorum. Eğer 3B tasarım alanında da bu tarz bir gelişme yaşanırsa(Ki, 3. boyuttta bunu sağlamak çok çok daha zor olacaktır) 3B yazıcıların evimize girmesi de bir o kadar hızlanır. 

İyi eğlenceler

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Kaynak: Webrazzi | İlgili içeriğe git    

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.