Home Haber ASUS’un 3B Baskı Plaket ve Logolarıyla Bilgisayarınızı Kişiselleştirin

ASUS’un 3B Baskı Plaket ve Logolarıyla Bilgisayarınızı Kişiselleştirin

ASUS’un 3B Baskı Plaket ve Logolarıyla Bilgisayarınızı Kişiselleştirin
image_pdfimage_print

ASUS, bilgisayar ve donanım üreticisi, Tayvan’ın başkenti Taipei’de düzenlenen ve 4 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek olan Computex 2016 fuarında kişisel bilgisayar kullanıcılarını sevindirecek bir gelişme duyurdu. Bundan böyle kişisel bilgisayar sahipleri kendi bilgisayarlarını 3B basılmış parçalar ile kişiselleştirebilecekler.

Katılımcıların ASUS’un en son çıkan bilgisayar bileşenlerini deneyimleme fırsatı bulduğu fuarda 3B yazıcıyla üretilmiş kişiselleştirme çalışmaları katılımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Bu gelişme, kişisel bilgisayar  kullanıcıları açısından da büyük anlam ifade ediyordu. Zira, bugüne kadar ASUS haricinde böyle bir kişiselleştirme seçeneği sunan şirket mevcut değildi ve kullanıcılar bilgisayarlarının referans tasarımlarıyla yetinmek zorunda kalıyorlardı.

ASUS yaptığı bu yenilikle DIY kültürünün oldukça popüler olduğu hardcore oyuncu komünitesini mutlu etmeyi hedeflediğini söyledi ve şunları ekledi: “ASUS, 3B basılabilir parçaları kendi bileşenlerinde destekleyen ilk isim olarak bilgisayar kişiselleştirmede yeni bir çağı başlattı.”

ASUS anakart sahibi kullanıcılar, ASUS Tasarım Merkezi tarafından tasarlanan plaket ve logoları kendi zevklerine göre özelleştirebilecekler. Kullanıcılar plaketlerin veya logoların üzerine diledikleri yazıları yazabilecekler ve bunları istedikleri renk ile kendi 3B yazıcılarında basabilecekler. Projenin ilk izlenimleri komünite tarafından oldukça pozitif karşılandı. İşte Computex 2016 fuarında sergilenen bazı kişiselleştirilmiş parçaların fotoğrafları:

 

 

Şu an yalnızca en son çıkan anakart modellerini destekleyen kişiselleştirme projesi, umarız yakın zamanda tüm ürün yelpazesine yansır.

 

Yazar: Çağan Kuyucu

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.