Home Haber Apple, Avrupa’da Ultimaker Yazıcıların Satışına Başladı!

Apple, Avrupa’da Ultimaker Yazıcıların Satışına Başladı!

Apple, Avrupa’da Ultimaker Yazıcıların Satışına Başladı!
image_pdfimage_print

Hepimizin teknoloji sektöründeki yenilikçi kimliğiyle tanıdığı Apple, tam 19 Avrupa ülkesinde Ultimaker 2+ 3B yazıcıların satışına başladığını duyurdu. Dahası, iPhone kullanıcılarını büyük bir sürpriz bekliyor olabilir… 

 

 

Rakiplerinden önce davranarak sektörün lider 3B yazıcı şirketi Ultimaker ile işbirliğine giden Apple, hem 3B yazıcı sektörü için hem de kendi departmanlarında 3B yazıcılar üzerine yapacağı Ar-Ge çalışmaları için büyük bir gücü kendi tarafına çekmiş gibi görünüyor.

Apple’ın özellikle onlarca 3B yazıcı üreticisi arasından Ultimaker ile ortaklığa gitmesi, tasarıma ve müşterilerine verdiği değer ile açıklanabilir.

Zira bildiğiniz gibi, Avrupalılar tarafından en çok tercih edilen 3B yazıcı markasının Ultimaker olması ve geçtiğimiz yıllarda -hatta halen- defalarca iterasyona uğrayarak en sade ve ideal tasarıma ulaşması Apple’ın yaptığı bu ortaklığın ne kadar doğru bir hamle olduğunu bize kanıtlar nitelikte…

3DPrintingIndustry.com tarafından yapılan bir açıklamada, Apple’ın bu hamlesinin Eylül ayında çıkacak olan iPhone 7s ile bağlantılı olduğu öne sürülüyor.

Son zamanlarda Apple’ın Silikon Vadisi’nde AR&VR üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor. Yeni gelecek iPhone 7 modelinin bu teknolojileri desteklemesi bekleniyor. Dolayısıyla Apple, iPhone 7s ile kullanıcılara 3B tarama özelliği sunmayı planlıyor olabilir. Tahminler doğru çıkarsa iPhone 7’ler aynı zamanda bir 3B tarayıcı işlevi görebilecek.

Satışlar ise şu an Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, İspanya, Norveç, Polonya, Portekiz, İsviçre, İsveç, İtalya ve Macaristan gibi yaklaşık 19 ülkede mevcut. Yıl sonuna kadar bu rakamın artacağını da söylemeden geçmeyelim. Türkiye Apple Store’da ne zaman yer alacağı konusunda henüz kesin bir açıklama yok. 

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.