Home Haber 3D Yazıcı Sayesinde Hayatı Değişen Küçük Kız

3D Yazıcı Sayesinde Hayatı Değişen Küçük Kız

3D Yazıcı Sayesinde Hayatı Değişen Küçük Kız
image_pdfimage_print

Gündeme hem kreatif ve eğlenceli yönüyle konu olan 3D yazıcılar, bu sefer küçük bir çocuğun hayatını tamamen değiştirmek için sahnede. 

Daha önce size buradan Çinli bir bebeğin 3D yazıcı sayesinde değişen hayatını paylaşmıştık. Bu kez de 3D yazıcı ile üretilen protez el Isabella’nın hayatını değiştirdi. Temel olarak alınan ölçülere uygun olarak 3D yazıcıda üretilen protezler, yakın zamanda tek parça ve fonksiyonel olmayan geleneksel protezlerin yerini alacak gibi görünüyor.

 

 

Team Unlimbited gönüllüsü Stephen Davies’in geliştirdiği el Isabella’ya hediye edildi. Gönüllü grup Enablecon’un 2015’te 1000 kişiye ulaşmayı planlıyor. Enable Community Foundation’ın başlattığı, Enabling the Future projesi ile dünya çapında çocuklara 3D yazıcıyla üretilmiş protezler özellikle eller ulaştırılıyor. Daha fazla bilgi ve bağış yapmak için http://enablingthefuture.org  adresini ziyaret edebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim 3Dörtgen olarak biz de Enabling projesine 3D yazıcılarımızla destek oluyoruz. Eğer sizin de bir 3D yazıcınız varsa üretim desteği verebilirsiniz. 

 

 

YAZAR: Mert Aktün

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.