Home Haber 3B Krep Yazıcısını Çok Seveceksiniz

3B Krep Yazıcısını Çok Seveceksiniz

3B Krep Yazıcısını Çok Seveceksiniz
image_pdfimage_print

Krep yapmanın oldukça kolay olduğu bir gerçek. Ancak bir şirket, krep yapmanın eğlenceli ve yaratıcı yolunu buldu. Geliştirdikleri 3B krep yazıcısı, farklı geometrik şekillerde krep yapmanın yolunu açıyor. Bir astronot, hatta dinozor şeklindeki krepler oldukça havalı…

 

 

Peki nasıl çalışıyor?

Tıpkı 3B yazıcı mantığında çalışan krep yazıcısı, hammadde olarak hamur kullanıyor. Hamuru makineye yükledikten sonra dilediğiniz modeli SD kart aracılığıyla yazıcıya aktarıyorsunuz. İnternet üzerinde bulduğunuz fotoğrafları direkt olarak kreplere dönüştürebiliyorsunuz.

Hatta şirketin kendi yaratmış olduğu PANCAKEBOT yazılımı sayesinde modelleriniz üzerinde daha gelişmiş işlemler yapabiliyorsunuz. Tıkpı sıradan 3B yazıcılardan aşina olduğumuz dilimleme yazılımları gibi…

Dünyanın ilk ticari 3B krep yazıcısı olarak adlandırabileceğimiz bu makine, üst düzey baskı kalitesiyle 299 dolardan satışa sunuluyor.

İster yemelik krepler üretmeyi tercih edin, ister ürettiğiniz sanat eseri krepleri duvarınıza asın, 3B krep yazıcısı size iyi vakit geçirtecek bir elektronik oyuncak olabilir.

 

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.