Home Haber Yenilikçi Satranç Tahtası Square Off

Yenilikçi Satranç Tahtası Square Off

Yenilikçi Satranç Tahtası Square Off
image_pdfimage_print

İnsanların satranç oynama biçimi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişime uğradı. İnternet üzerinde sayıları hızla çoğalan online satranç platformları, insanların kısa sürede iyi satranç ustalarına dönüşmelerini sağlıyor. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren sayısız online platformlar olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Bir kickstarter projesi, satranç oyununu ve online satranç platformlarını kombine ederek ortaya farklı bir deneyim çıkarmış. Üretilen akıllı satranç tahtası sayesinde internet üzerinden başlatılan bir maç, fiziksel tahta üzerinden oynanabiliyor. Karşınızda bir rakip olmasa bile tahta, sizin yerinize hamleleri yerine getirerek klasik satranç keyfini yaşamanızı sağlıyor.

 

 

Aşağıdaki videoda sistemin çalışma biçimi net bir şekilde anlaşılıyor.  Ek olarak; 681 kişi tarafından katkıda bulunulan proje, Kickstarterda yaklaşık 150.000 dolar fon toplamayı başardı. Dünyanın önde gelen satranç platformlarından playchess.com ile işbirliği kuran ekip, tahtayı 159 dolardan satışa sunuyor.

 

 

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.