3 Boyutlu Tarayıcı Sahipleri için 10 Blog Kaynağı
image_pdfimage_print

3 boyutlu tarayıcı almayı düşünüyorsanız veya zaten bir tanesine sahipseniz kaynaklar arasında kaybolmuş olabilirsiniz. 3 boyutlu tarayıcı topluluğu, ilk aşamada, kafa karıştıracak bir büyüklüğe sahip gibi görünüyor. Bu karmaşayı gidermek için farklı internet siteleri, forumlar ve topluluklardan yola çıkarak bir kılavuz hazırladık. Hazırsanız başlayalım!

1. Holocreators Blog

3 boyutlu tarayıcılar üzerine çalışan Almanya merkezli Holocreators, oldukça ilginç bir videoblog projesi yürütüyor. Videoblogda, 3 boyutlu tarayıcıların çalışma prensibine, CAD ve katmanlı üretime dair detaylar paylaşıyorlar. “NURBS”, “mesh”, “point cloud” gibi terimlerle ilgili kafanız karıştıysa, bu blog kesinlikle işinize yarayacak. Blog, yeni başlayanlar ve bilgilerini tazelemek isteyenler için faydalı bir tercih olacaktır. 

2. Springer Open

3 boyutlu dünyasına dair ekipmanlara hakim ve bu konuda akademik yaklaşımları benimsiyorsanız, Springer Open’ı inceleyebilirsiniz. Platform, 3 boyutlu taramaya dair temel düzeyde bilgilendirici çalışmalardan kültürel miras, jeoloji ve tıbbi makalelere kadar birbirinden farklı çalışmaya ev sahipliği yapıyor.

3. 3D Natives

3Dnatives, 3B baskı ve uygulamaları konusunda en büyük uluslararası çevrim içi medya platformunu oluşturuyor. Düzenledikleri webinarlar, ileri seviye 3 boyutlu tarayıcı kullanıcıları için ilgi çekici olabilir. Bununla birlikte 3D Natives’i düzenli olarak takip ederek, endüstrideki gelişmelerde güncel kalabilirsiniz.

4. Aniwaa

Aniwaa, 3B ekipmanlarında pazar devi olmasının yanı sıra, güncel haberlerin ve uzman makalelerinin yayınlandığı oldukça verimli bir kaynak olmasıyla dikkat çekiyor. En son haberleri öğrenmek ve sektörün önde gelen profesyonellerinden, pratik kılavuzları ve kontrol listelerini okumak için internet sitelerine göz atabilirsiniz.

5. Sketchfab

3B taramalarınızı insanlarla paylaşmak istiyorsanız veya ilham alabileceğiniz fikirlerin arayışındaysanız, Sketchfab sizin için uygun bir adres olabilir. Bu platform, 3B modelleri indirmenize, düzenlemenize ve topluluk ile paylaşmanıza olanak tanıyor. Bir blog yönetiyorsanız, kendi internet sitenizde bir portföy sergilemek için Sketchfab görüntüleyiciyi kullanabilirsiniz. Her bütçeye uygun çeşitli abonelik planları bulunuyor.

6. AnyConv

AnyCony, 3B tasarım belgeleri dahil, farklı formattaki birçok belgenin dönüştürülebileceği bir internet sitesi. Dönüştürülebilen belge formatları arasında .stl, .obj, .dwg gibi seçenekler bulunuyor. Tamamen ücretsiz olan bu site, projelerinde birden fazla program kullananlar için ideal bir kaynak olabilr. 

7. 3D Scanning Users Group

3D Scanning Users Group, alanında uzman kişilerin bulunduğu özel bir kanaldan oluşuyor. Güçlü bir topluluk olduğu için ileri seviye 3B-tarama heveslileri adına oldukça faydalı olabilir.

8. LinkedIn 3D Scanning Group

3D Scanning Grubu 3B tarama, veri işleme ve dijital inceleme gibi konularda deneyimlerin paylaşıldığı ve tartışıldığı özel bir topluluktan meydana geliyor. Topluluk bünyesinde yaklaşık 12.000 profesyonel bulunuyor. Bilgi birikimi ve paylaşımı anlamında tercih edeceğiniz bir kaynak olabilir. 

9. Reddit

Tartışma sitesi Reddit’te alanınızla ilgili destekleyici topluluklar bulabilirsiniz. “3D Scanning. A place to post news, discussions and personal projects” grubu profesyonelleri ve amatör heveslileri platformu altında bir araya getiriyor. Buradan yardım ve tavsiye için destek alabilirsiniz. 

10. MyMiniFactory

MyMiniFactory’de yapabileceğiniz birçok işlem bulunuyor. Burada 3B dosyalarınızı paylaşabilir, yayınlama veya model alıp, satma gibi olanakları kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra öğretici içeriklere, farklı fikirlere ve hikayelere ulaşabilirsiniz. Çok yönlü olan bu platforma göz atmanız faydalı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.