Home Haber Ultimaker App Duyuruldu

Ultimaker App Duyuruldu

Ultimaker App Duyuruldu
image_pdfimage_print

Ultimaker, yeni mobil uygulamasıyla 3B baskı deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. Ultimaker 3 App ile tek dokunuşta baskılarınızı izleyebilir, kontrol edebilir ve benzersiz 3B baskı deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Telefon ve Tablet Cihazlarınızla Uyumlu 3B Baskı Deneyimi

Daha önce olmadığı kadar esnek ve mobil bir baskı deneyimine hazır olun! Ultimaker 3 App, çağımızın gereksinimi olan ‘mobilite’ kavramı ön planda tutularak tasarlandı. Bu demek oluyor ki; telefonunuzu kullanarak uzaktan baskı başlatabilir ve tüm süreci takip edebilirsiniz.

 

 

Artık her şey kontrolünüz altında:

 

Tüm süreci takip edersin: Ultimaker 3 entegre kamera ile birlikte gelir. Tablet veya telefonundan bu entegre kameraya bağlanarak dilediğin an baskını kontrol edebilirsin.

Telefonundan baskı başlatabilirsin: Tek yapman gereken Ultimaker 3 ile mobil cihazını aynı Wi-Fi ağına bağlamak.

Modelleri telefonundan dilimleyebilirsin: Çevrimici slicing (dilimleme) yazılımı sayesinde, bilgisayara ihtiyaç duymaksızın 3B modellerini mobil cihazın üzerinden dilimleyebilir, ve baskıya hazır hale getirebilirsin. 

STL ve g-code desteğiyle: Ultimaker 3 App, .STL ve g-code uzantılı dosyaları destekler.

 

 

 

6 Adımda Ultimaker App Kullanımı

 

1) Ultimaker 3’ünüzü uygulama ile eşleştirin: Uygulamayı ilk açtığınızda bağlanabileceğiniz yazıcıları aramanız gerekecek. Yazıcınızın ve telefonunuzun aynı yerel ağa bağlı olması gerektiğini unutmayın.  Eşleştirme işlemi gayet kolay, keşfedilen yazıcılar arasından istediğiniz modeli seçmeniz veya elle arama için IP adresini girmeniz yetecektir.

2) 3B modeli içeri aktarın: Uygulama, STL uzantılı dosyaların yanısıra g-code dosyalarını da destekler. Tek yapmanız gereken dosyalarınızı bulut tabanlı bir depolama yazılımına (Google drive, dropbox vb.) yüklemeniz. Tabii direkt olarak telefonunuzdan aktarmak da mümkün. Sonrasında ise, uygulama içerisinden modele ulaşıp kontrol etmeniz gerekiyor.

3) Materyallerinizi eşleştirin:  Bu kısımda, baskı yaparken kullanacağınız filamentler ile karşılaşacaksınız. Örnek olarak PLA, Nylon, CPE, ABS diyebiliriz. Ayrıca Ultimaker 3 ile PVA’yı PLA ile birlikte ikinci filament olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında uygulama sizin için tekrar kontroller gerçekleştirecek ve bir sorun varsa haberdar edecek.

4) 3B baskı ayarlarınızı uygulayın: Üst kısımdan istediğiniz baskı kalitesini seçtikten sonra destek yapıya ihtiyacınız olup olmadığına karar verin ve uygulayın.

5) Baskınızı dilimleyin: 3B modeliniz çoktan Ultimaker’ın bulut tabanlı dilimleme servisine yüklendi.  Buradan modelinizi indirebilir, upload edebilir veya dilimleyebilirsiniz.

6) Ultimaker 3’ünüzü izleyin: İzleme modunda, baskının mevcut durumunu ve ilerlemesini görebilir, gerekirse baskıyı dururabilir veya iptal ederek herhangi bir noktaya müdahale edebilirsiniz.

Ultimaker 3 App ile ayrıca, baskının ne kadar ilerlediğini ve ne zaman biteceğini telefonunuz veya tabletinizden öğrenebilirken tüm baskı sürecini kontrol edip yazıcı ile aynı odada olmanız gerekmiyor. Sadece aynı yerel ağa bağlı olmanız yetecektir.

Ultimaker 3 App ve Ultimaker 3 yazıcınız, 3D Printing sürecini her zamankinden daha basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Ultimaker’iniz ile çalışırken yakın geleceği hissedin ve canlı kamera izleme fonksiyonu ile huzurlu bir baskı sürecinin keyfini çıkarın!

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.