Home Haber Ultimaker 3 Resmi Olarak Duyuruldu!

Ultimaker 3 Resmi Olarak Duyuruldu!

Ultimaker 3 Resmi Olarak Duyuruldu!
image_pdfimage_print

18 Ekim’de kullanıcıları bekleyen büyük bir sürpriz olduğunu söyleyen Ultimaker, sektörü hareketlendirecek yeni bir ürünün duyurusu için hazırlık yaptığını belirtmişti. Lider 3B yazıcı üreticisi, TSİ saat 18:00’da gerçekleştirilen bir lansmanda, tüm dünya ile eş zamanlı olarak yeni ürünü Ultimaker 3’ün resmi duyurusunu dakikalar önce gerçekleştirdi. Bizim de 3Dörtgen olarak eş zamanlı düzenlediğimiz lansmanda, sektörün yeni yıldızı resmi olarak duyurulmuş oldu.

 

 

Ultimaker tarafından piyasaya sürülen yenilikçi ve kurumsal anlamda birçok ihtiyaca karşılık veren Ultimaker 3 ailesi, bugünden itibaren raflardaki yerini alıyor.

Ultimaker 3, an itibariyle edukkan.3dortgen.com aracılığıyla 4200 EUR + KDV  fiyat etiketiyle, Ultimaker 3 Extended ise 4800 EUR + KDV fiyat etiketiyle satın alınabilir.

Yeni ürünüyle profesyonel 3B Baskı deneyimini erişilebilir hale getiren Ultimaker, sektörde bir ilke imza atarak sektörün ilk endüstriyel-sınıf masaüstü 3B yazıcısını duyurdu.

Ultimaker 3, geliştirilmiş ve güncellenmiş özellikleri ile baskı deneyimini bir üst seviyeye taşıyarak, tasarımcıya, mühendislere ve sayısız sektördeki çalışanlara kusursuz ve güvenilir baskı deneyimi sunuyor.

 

Ultimaker 3 ile birlikte gelen yenilikler:

  • 1) Modelin karmaşıklığı ve geometrisi fark etmeksizin üretimde sınırsız bir özgürlüğün kapılarını aralayan çift ekstrüzyon (kafa) teknolojisi, artık suda eriyen materyaller gibi endüstriyel-sınıf hammaddelerin kullanımına imkan tanıyor.

 

  • 2) Temel baskı profilleri ve akıllı hammadde tanıma teknolojisi, Ultimaker 3’ten her zaman en yüksek performansı elde etmenizi sağlıyor. Kullanıcılar Ultimaker’ın kendi endüstriyel-sınıf hammaddeleri için optimize edilmiş Baskı Profilleri arasında kolaylıkla geçiş yapabilirler.

 

  • 3) Özel olarak geliştirilmiş yazıcı otomasyonu kullanım kolaylığı sağlıyor. Otomasyon sizin yerinize ön baskı ayarları ve ince ayarlar gibi detayları yaparak her seferinde kusursuz bir baskı almanızı sağlarken, siz de arkanıza yaslanıp mükemmel baskının tadını çıkarın! Akıllı hammadde teknolojisi ile birlikte gelen Ultimaker 3, NFC teknolojisi sayesinde yazıcıya yüklediğiniz belirli hammaddeleri tanıyarak, baskı öncesi mümkün olan en iyi ayarlamaları otomatik bir şekilde optimize eder. Bu ayarlamalara kalibrasyon işlemi de dahildir. Daha da fazlası, bir USB port, Ethernet ve Wifi üzerinden bağlantı gibi güncellemeler, kolay erişim ve verimli iş akışının sağlanması için eklenen yeni özellikler arasında. Sonuç olarak: Şirket veya ev içerisindeki pozisyonu veya yeteneği fark etmeksizin, her bir birey 3B yazıcılardan rahatlıkla faydalanabilecek.

 

Ultimaker 3’ün bahsetmediğimiz diğer özellikleri ise:

 

1) Mühendislikle ilgili hammaddelerin kullanımında kapsamlı destek: Örneğin, Nylon veya suda çözünebilen PVA. 

2) Açık kaynaklı Cura yazılımına entegre kamera ile baskı sürecini gerçek zamanlı izleme imkanı.      

 

Lütfen daha fazla bilgi için edukkan.3dortgen.com | ultimaker.3dortgen.com | 3dortgen.com adreslerini takipte kalın.  

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.