ULTEM ile 3D Baskı Havacılık Ürünleri
image_pdfimage_print

FDM Digital Solutions, Stratasys ekstrüzyon 3D yazıcılarında ULTEM 9085 malzemeleri kullanarak 57.000’den fazla havacılık/uzay sertifikalı bileşen üretmeyi başardı. FDM Digital Solutions 3D baskı iş geliştirme müdürü Tony Flanagan, LinkedIn’de: “Yıllar içinde öğrendiğimiz, 3D baskı uçuşa hazır kaliteli parçalar sunmanın anahtarının, gerekli standartları belirlemek için müşterilerimizle önceden iş birliği yapmaktan geçtiğidir. Bu ilk başlarda uzun bir süreç olabilir, ancak başarı için en iyi fırsatı sunduğu için yatırımlara değer.”

FDM Digital Solutions uzay-havacılık sertifikalı parçaları 3D baskı ile üretiyor.

İngiltere, Burnley’de bulunan ve 2012 yılında kurulan FDM Digital Solutions, 3D baskı sektörünün önde gelen isimlerinden olurken, İngiltere’deki en büyük Eklemeli Üretim sektörü üyelerinden biri haline geldi. İşlemeli üretim süreçleri için eklemeli üretim ve tasarım alanlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahip FDM, havacılık ve uzay sertifikalı parçaların üretiminde müşterilerin tüm üretim süreçlerine değer katmalarına ve maliyet tasarrufu sağlamalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

ULTEM 9085 ile Verimli 3D Baskı

Şirket, Birleşik Krallık’ta ticari amaçlı FDM (Fused Deposition Modelling) yapı kılıfları ve kapasitesi öncü konumda. FDM Dijital Çözümleri aynı zamanda Roboze teknolojisi ve şimdi de HP Multi Jet Fusion (MJF) teknolojisi ile Havacılık, Motor Sporları ve Sağlık gibi birçok sektörde çok çeşitli mühendislik çözümleri sunuyor.

FDM, 914.4 x 609.6 x 914.4 mm’ye kadar yapı kılıfına sahip sistemler inşa ederek Birleşik Krallık’taki en büyük üretim tesisini kurmuş durumda. FDM, ULTEM 9085, PEEK ve Carbon PA gibi yüksek performanslı malzemelerin yanı sıra HP’nin toz bazlı teknolojisi Multi Jet Fusion (MJF) gibi yüksek verimli uygulamalarda, mühendislik uygulamalarında ve havacılık sertifikalı parçalar için uygun sağlamlıkta olan termoplastiklerde uzmanlaşmış.

Bugün FDM Digital Solutions, 7 Stratasys makinesi, 1 HP Multi Jet Fusion yazıcı ve 2 Roboze makinesinden oluşan bir filodan yararlanıyor. Malzeme ekstrüzyon işlemleri için en büyük yapı kılıflarına sahip İngiltere’de ticari açıdan mevcut en büyük kapasiteyi şirket elinde bulunduruyor. Süregelen 3D baskı üretim teknolojisine 1 milyon sterlini aşkın yatırım yapan şirket, doğrudan dijital üretim yeteneklerini gelecekte daha da artan bir ivmeyle hayata geçirmeyi planlıyor.

Kaynak: 3D Printing Media

3D baskı ve 3D yazıcılar hakkında daha fazlası için 3Dörtgen Blog‘u ziyaret edin!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.