Home Haber Kişiye Özel Üretim Güneş Gözlüğü: Falcon

Kişiye Özel Üretim Güneş Gözlüğü: Falcon

Kişiye Özel Üretim Güneş Gözlüğü: Falcon
image_pdfimage_print

Özellikle spor dünyasında olmak üzere yaşamda en çok önem arz eden konu kişiyi-sporcuyu rahat ettiren ekipmanlar-kıyafetlerdir diyebiliriz sanırım. Gelişen 3B yazıcı teknolojisiyle beraber artık gördüğümüzde duyduğumuzda şaşırmadığımız konulardan birisi ise kişiye özel üretilmiş protezler-ekipmanlar.

Indiegogo’da bir kampanya ile piyasaya çıkmayı hedefleyen Skelmet, sizi güneş ışınlarından korurken, tamamen kafanızın fiziksel yapısına uygun üretimi sayesinde rahat hissedeceksiniz. Tek yapmanız gereken bir uygulama indirmek, bir tanıdığınıza veya profesyonel 3B tarama hizmeti veren kurumlara telefonunuzu vererek kendi fotoğrafınızı çektirmek. Sonrasında bir miktar doları da gözden çıkararak sizin için özel üretilmiş Falcon’a ulaşabilirsiniz.

229 $ ödeyerek polarize edilmiş ve reçetesiz lensli, 399 $’a reçeteli ve 439 $’a renkli lensli olarak alabileceğiniz gözlükler sadece 17 gram olacak. Üreticinin iddiasına göre bulabileceğiniz en hafif güneş gözlüğü.

 

Toz haldeki hammaddeyi lazer ile sertleştirerek üretme prensibine sahip olan SLS  baskı yöntemiyle basılan gözlük çerçeveleri; sizin, özel Skelmet Scan App kullanarak gönderdiğiniz kafa yapısı modeli kaynak alınarak üretiliyor.

Şu an sadece güneş gözlüğü üreten firma gözlük ve kask üretmeyi de planlıyor.

 

 

Aldığınız güneş gözlüğü ile rahat hissetmezseniz 2 ay içerisinde geri gönderip yenisini yapmalarını da isteyebiliyorsunuz. Tam istediğiniz gibi olana kadar yenisini üreteceklerini söylüyorlar.

 

Not: Kapak (Cover) görseli temsilidir. Diğer tüm görseller Falcon’un Indiegogo ilanından alınmıştır.  

 

Bir başka kaynak: 3ders.org | İlgili içeriğe git 

 

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.