image_pdfimage_print

Yaşadığımız ortamı kişiselleştirmemize yardımcı olan ve her gelir grubundan insanı üretmeye, geliştirmeye teşvik eden 3 boyutlu yazıcıları kedilerimizin hayatını kolaylaştırmak veya günlerini güzelleştirmek için kullanabileceğimizi de unutmayalım.

All3DP, 3D yazıcıları kullanarak evinizde üretebileceğiniz kedi malzemelerini derlemiş. Biz de aralarından ücretsiz olan ve şık bulduğumuz 10 örneği sizlerle paylaşmak istedik.

Olta

Kedilerin iplerle, lazerle ve toplarla oynamayı ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Oldukça şık bir olta ile oyunu hem kediniz için hem de kendiniz için daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Vjapolitzer’in kedi oyuncağı olarak tasarladığı oltayı Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Pinpon Sahası

Kedinizin kendisiyle girdiği rekabeti saatlerce izlemek için ideal bir model.

WTFestiva’nın kedi oyuncağı olarak tasarladığı Pinpon Sahası 3D modelini Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Mamalı Stres Değirmeni

Kedinizin oyun oynarken yavaş yavaş doymasını da istiyorsanız bu kedi malzemesini tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir oyuncak kedinin davranışsal psikolojisini nasıl etkiler tam olarak bilemiyoruz. Üretip kedinin önüne koymadan önce bu konuyu da göz önünde bulundurmayı unutmayın.

JoeGu’nın kedi oyuncağı ve kedi mama kabı olarak tasarladığı bu mama stres değirmenini Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Kompleks Top

3 boyutlu baskı teknolojisini geleneksel üretim yöntemlerinden ayıran en önemli özellik eksiltmeli değil eklemeli imâlât yapıyor olması. Bu sayede iç içe geçmiş bir topu tek bir seferde üretebiliyor. Kırmadan içerdeki topu çıkarmanız imkansız.

Mrconcept112 isimli kullanıcının kedi oyuncağı olarak tasarladığı kompleks topu My Mini Factory üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Kediler İçin Otomatik Mama Kabı

Biraz elektroniğe girmeye hazır mısınız?

3D baskı parçalar, Arduino, servo motor, LED ışık ve direnç gibi parçalardan oluşan bu otomatik mama kabı sayesinde sabah mama vermek için uyanmak, kedi acıktı diye eve koşa koşa gelmek zorunda kalmayacaksınız.

Kedi mama kabını hazırlayan krizzli isimli kullanıcı tüm adımları teker teker açıklayarak paylaşmış. Adımları takip ederek evinizde kendi mama kabınızı hazırlayabilirsiniz.

Mama Değirmeni

Kediniz hem eğlensin hem de karnını doyursun istiyorsanız patileriyle kendi mamasını elde edebileceği bu sistemi kullanabilirsiniz. Kedinin kullandığına dair bir video paylaşılmamış ancak tasarımın sahibi jactre kedilerin bu modeli çok sevdiğini iddia ediyor. Denemeye değer gibi duruyor ancak son kararı size bırakıyoruz.

Jactre isimli kullanıcının kediler için hem oyuncak hem de mama kabı olarak tasarladığı mama değirmenini Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Top Tüneli

İçindeki top itildiğinde bir uçtan diğer uca hareket etmesini sağlayan bir yapıya sahip olan bu top tüneli sayesinde kediniz fazlaca eğlenebilir.

Hemocyanin isimli kullanıcının kedi oyuncağı olarak tasarladığı top tünelini Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Kedi Dışkı Toplama Küreği

Kedilerimizin karnını doyurduk, sıra geldi dışkılarını temizlemeye.

İstediğiniz renklerde ürettiğiniz bu kürek ile kedi dışkılarını fazla koku yapmadan toplayabilir, kumu temiz tutabilirsiniz.

Gogol-mogol isimli kullanıcının tasarladığı bu kedi dışkı toplama küreği My Mini Factory üzerinden ücretsiz olarak indirilip 3D yazıcı ile üretilebilir.

Kedi Fırçası

Sadece 4 saatlik bir baskı süreci ile birlikte kedinizin bayılacağı bir fırça üretebilirsiniz.

DThomas isimli kullanıcının tasarladığı kedi fırçasını My Mini Factory üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcınız ile üretebilirsiniz.

Otomatik Kedi Fırçası

Kediler sürekli kaşınmak ve sevilmek istiyor ancak biz her zaman müsait olmayabiliyoruz. Kedimiz bizsiz de kendisini mutlu edebilsin diye duvara bir fırça asabiliriz.

Alajaz’ın tasarladığı bu otomatik kedi fırçasını Thingiverse üzerinden ücretsiz olarak indirip 3D yazıcı ile üretebilirsiniz.

Siz de kediniz için en özel kedi malzemelerini evinizde üretmek, kişiselleştirilmiş tasarımlar geliştirmek istiyorsanız satış sonrası destek ve garanti ile birlikte en uygun fiyatlı 3D yazıcıları burada bulabilirsiniz.

Kaynak: all3dp

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.