Home Haber IKEA Mobilyada Yeni Bir Döneme Geçiş Yapıyor

IKEA Mobilyada Yeni Bir Döneme Geçiş Yapıyor

IKEA Mobilyada Yeni Bir Döneme Geçiş Yapıyor
image_pdfimage_print

IKEA’dan mobilya aldığınızda, mobilyanızı kurmak için vidalara, dübellere ve tornavidaya ihtiyacınız olmuştu değil mi? Artık tüm bunlar geride kalıyor. IKEA, “Wedge Dowels” adını verdiği yöntemle mobilyaları %80’e kadar daha hızlı kurmanıza imkan tanıyor.

 

 

Bu yöntemle vida, tornavida ve alyan gibi aletler kullanmadan mobilyanızın kurulumunu tamamlayabiliyorsunuz. Bunun için mobilya parçalarını yapboz oynar gibi birbirine geçirmeniz yeterli.

IKEA’nın yeni döneme geçmesinin arkasında yavaş ve yorucu monte sürecinden sıkılan müşterilerin geri bildirimleri bulunuyor. Müşteri deneyimini değerlendirerek bu yöntemi geliştiren IKEA, artık hem tasarruf hem de pratiklik sunuyor.

 

IKEA Stockholm cabinets

 

İlerleyen zamanlarda bu yöntemi tüm mobilya çeşitlerinde uygulamayı planlayan şirket, bu konsepti ilk defa 2014 yılında Stockholm dolapları ürününde denemişti. Wedge Dowels tekniğinin yapıştırıcı gerektirmediğini ve defalarca monte-demonte imkanı sunduğunu belirtmek lazım. Bu da oldukça büyük bir avantaj.

IKEA çalışanlarından Brodin yeni konsepte esprili bir biçimde yaklaştı: “İnsanlar artık daha çok boşanıyorlar. Sabah uyandığınızda kendi evinizden tekmelenirseniz, öğlen vakti masanızı başka bir evde kurabilirsiniz.”

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak: www.deezen.com | ilgili içeriğe git

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.