Home Haber Araç Satın Almak Artık Çok Kolay

Araç Satın Almak Artık Çok Kolay

Araç Satın Almak Artık Çok Kolay
image_pdfimage_print

Nashville’de açılan araç satma otomatıyla araç satın almak oldukça kolay hale geliyor. Bayi ve aracılık işlemlerini ortadan kaldıran bu yeni teknoloji, araçların güncel fiyatlarından daha ucuza satılabilmesine olanak sağlıyor. Projenin sahibi Carvana adlı şirket, bu yeni teknolojiyle araç satın alma sürecini internete taşımayı amaçlıyor.  

Peki Nasıl Çalışıyor?

Carvana’nın internet sitesi üzerinden istediğiniz aracı bulup satın alma talebinde bulunuyorsunuz. Ardından işleminizin onaylanması sonucunda size bir jeton veriliyor. Nasville’deki Carvana otomatına giderek bu jetonu devasa otomata yerleştiriyorsunuz. Aracınız otomasyon ve yapay zekadan gücünü alan robot kollar ile bulunduğu yerden alınarak bir adım önünüze yerleştiriliyor.

 

 

 1500-2000$ Arası Tasarruf Mümkün

Her şeyin otomasyon teknolojileri ile tamamlanabilmesi dolayısıyla, aracı ve bayilik hizmetlerine yatırım yapma gerekliliği ortadan kalkıyor. Böylece tasarruf edilen paranın bir kısmı Carvana’nın geliştirdiği bu teknolojiye aktarılırken, bir kısmı da alıcıya 2000$ civarı bir indirim olarak geri dönüyor.

 

Carvana CEO’su Ernie Garcia, bu deneyimi “Watch Your Car Moonwalk to You” olarak tanımlıyor. Geleneksel yöntemlerden de sıyrılmayı başaran bu deneyim, uzun süreli bir satın alma sürecinin aksine, 20 dakika gibi bir sürede internete girip aracınızı satın alıp sürmeye başlamanızı mümkün kılıyor.  

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak: theverge.com | ilgili içeriğe git  

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.