Home Haber Amazon GO ile Alışveriş Kolaylaşıyor

Amazon GO ile Alışveriş Kolaylaşıyor

Amazon GO ile Alışveriş Kolaylaşıyor
image_pdfimage_print

Müşteri desteğiyle övgülere mazhar olan Amerika’nın dev e-ticaret sitesi Amazon, devrim niteliğindeki atılımlarına kasiyerlerin işini elinden alacak yeni bir teknolojisi ile devam ediyor.

Amazon, yeni duyurduğu Amazon Go isimli projesi sayesinde marketlerde kasiyerleri ve sıra beklemeyi kaldırmayı amaçlıyor. Henüz sadece Seattle’da bulunan ve Amazon çalışanlarının kullanabildiği teknoloji ile markete girerken bir barkod okutmanız, aldığınız şeyleri çantaya atmanız ve elinizi kolunuzu sallayarak çıkmanız yetiyor. Siz çıkarken aldığınız ürünleri tespit eden sensörler sayesinde Amazon size faturayı online olarak gönderiyor.

 

 

Teknik altyapısının henüz detaylandırılmamasından dolayı pek fazla bilgi veremeyeceğim gibi hackerlara, hırsızlara,  çıkabilecek sistem hatalarına ne gibi önlemler alındığına dair bir bilgi veya deneyim de henüz bulunmuyor.

Dediğim gibi henüz sadece Amazon çalışanları için beta aşamasında olan bu teknolojinin 2017 yılında son kullanıcıya açılması planlanıyor. Bakalım Seattle’daki tek bir marketten dünyaya yayılması ne kadar uzun sürecek.

 

 

Kaynak: webrazzi.com | ilgili içeriğe git

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.