Home Haber 3B Yuvarlak Telefon

3B Yuvarlak Telefon

3B Yuvarlak Telefon
image_pdfimage_print

2016 yılının başlarında, klasik dörtgen tasarımlı telefonlardan sıkılan iki hanımefendi, 3D yazıcıları kullanarak daire şeklinde bir telefon tasarlamıştı.

Kickstarter’da başlayan proje, aylar önce yapılmış bu özel telefonun kursunu içeriyor. 1 dolarlık yardım isteyen geliştiriciler, 199 dolara size bu telefonu yapmayı öğretmeyi vaat ediyorlar.

 

 

Dörtgen tasarımlı telefon tasarımını bir kenara bırakıp, kadınlar için renk renk cep aynasına benzeyen telefonlar tasarlamak isteyerek yola çıkan iki kadın şehir şehir gezip telefonu üretim aşamasında öğrendikleri her şeyi öğrencilerine aktaracaklar. Amaçları, 3B basımı sevdirmek ve tüm adımlarını öğretmek.

Telefon konusuna gelirsek;

Arama vs sms almak dışında pek bir şey yapamadığınız telefon 2G destekli olarak geliyor. Kadınlara kolaylık sağlamak için tasarlanan telefon cepte varlığını hissettirmeyip, yakaya da asılabiliyor. 100 dolar olması beklenen telefonun 4g versiyonunun da 2017 yılında gelmesi bekleniyor. Bahsi geçen eğitimi alan her bireyin basit telefon üretmeyi öğreneceği de dersin içeriğinde mevcut.

https://www.kickstarter.com/projects/1662021259/make-your-own-cyrcle-phone/

Kaynak: 3ders.com | ilgili içeriğe git

Yazar: Hasan Hüseyin Kesen

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.