Home Haber 3B Yazıcıyla Titanyum Bisiklet Kadrosu

3B Yazıcıyla Titanyum Bisiklet Kadrosu

3B Yazıcıyla Titanyum Bisiklet Kadrosu
image_pdfimage_print

Profesyonel kullanıcılar hafif bir bisikleti her zaman ağır bir bisiklete tercih ederler. Bu nedenle bisikletlerin hafifleşmesi büyük önem taşıyor. Bu bilginin ışığında çelik, alüminyum ve karbon bisikletlerden sonra şimdi de Mirada Pro ve Reynolds Tech.’nin işbirliğiyle titanyum kadrolu bisikletler duyuruldu. Bu bisikletlerin özelliğiyse 3B yazıcı ile üretiliyor olmaları.

 

 

Tam olarak 999g ağırlığa sahip olan kadro yapısıyla günümüzdeki en yenilikçi bisiklet parçaları arasında kendine yer edinmek isteyen titanyum kadro, gerçekten iddiasını destekler nitelikte çok tecrübeli iki şirket tarafından üretilecek. Bunlardan ilki 3B baskı dünyasında bisiklet alanına odaklanmış nadir şirketlerden birisi olan Mirada Pro, diğeri ise 120 yıldır bisiklet severlere hizmet sunan Reynolds Tech.

 

 

Tasarımdan üretime yalnızca 8 hafta alan bu kadro, gerçekten bir 3B yazıcıyla üretildiğini kullanıcısına hissettiriyor. 3/2.5 boyutlarındaki titanyum borular 3B yazıcıda üretildikten sonra deneyimli bisikletçi James tarafından özenle birbirine kaynak edildi.

Kadro dudak uçuklatıcı 1 kilogramlık ağırlığını hem 3B yazıcılara hem de topoloji yazılımına borçlu. İşin merak ettiğimiz kısmı, sonuç olarak bu kadronun son kullanıcı odaklı bisikletlerde kullanılıp kullanılmayacağı. Ne yazık ki bu konuda bir açıklama yapılmadı. Tamamı 3B yazıcılarla üretilmiş bir bisiklete binmek sizce de iyi bir deneyim olmaz mıydı?

 

Yaza: Çağan Kuyucu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.