Home Haber Ultimaker’dan Yeni Ürünler: PP Filament, İleri Düzey Baskı Kiti, Baskı Hücresi

Ultimaker’dan Yeni Ürünler: PP Filament, İleri Düzey Baskı Kiti, Baskı Hücresi

Ultimaker’dan Yeni Ürünler: PP Filament, İleri Düzey Baskı Kiti, Baskı Hücresi
image_pdfimage_print

Ultimaker, dünyanın lider 3 boyutlu yazıcı üreticisi, kendi 3D baskı çözümleri dahilinde, ürün yelpazesine bir takım eklentiler geleceğini duyurdu. Bu yenilikler arasında; yeni bir materyal olan Ultimaker PP (polypropylene), 0.8 mm baskı hücreleri (print core), Ultimaker 3 için İleri Düzey Baskı Kiti ve bazı küçük geliştirmeler sayılabilir. Tanıtılan yeni ürünler, 3D baskı deneyimini ileri taşımak amacıyla geliştirildi.

Ultimaker PP: Polypropylene (“PP” olarak kısaltılır) mühendis ve üretici kitlesinin favorisidir. Bu materyal, esnek menteşelerden elektrik komponentlerine kadar birçok farklı uygulama alanına sahiptir. Sağlamlığı ve metal yorulmasına karşı gösterdiği üstün direnç sayesinde fonksiyonel prototipler ve son ürün parçalar üretmek için mükemmel bir seçimdir. Bu materyalin Ultimaker 2+ ve Ultimaker 3 ailesi için optimize edildiğini belirtmekte fayda var.

0.8 mm baskı hücreleri: Ultimaker 3’ün AA ve BB tipi baskı hücreleri artık yeni nozul boyutları için mevcut. AA tipi bloklar asıl filament; BB tipi bloklar ise suda çözünebilen destek materyalleri içindir. 0.8mm baskı hücreleri, mockup tasarımı ve prototipleme için ihtiyaç olunan hızlı prototipleme özelliğini kullanıcıya sunar.

Ultimaker 3 İleri Düzey Baskı Kiti: Bu kit; ABS, PP, CPE+ veya PC materyalleri ile Ultimaker 3’ünüzde stabil, kaliteli sonuçlar almanız için tasarlanmıştır. Kit, cihazınız çevrenin sıcaklığına uyumlu bir şekilde çalışsın diye bir kapak ve daha iyi yapışma yüzeyi sağlayan yapışma kağıtları ile gelir.

Diğer geliştirmeler ise, mevcut Ultimaker materyalleri için Ultimaker 3 cihazınızda baskı profillerinin optimizasyonunu kapsar. Bu geliştirmeler, PLA/PVA ile kullanıldığında üst düzey güvenilirlik sunar. Artık CPE/PVA ikilisiyle de kullanılabilir.

Yeni ürünler, Cura’nın güncellenmiş versiyonu ve yeni bir firmware sürümü ile birlikte tanıtıldı.

Firmware 3.7.1:

Ultimaker’ın en son firmware güncellemesi birçok yeni özellik ve geliştirmeler içerir. Örneğin Cura’yı açmadan yazıcınız üzerinden direkt olarak bir baskıyı yeniden başlatabilirsiniz. Güncellenmiş firmware, baskı hücreleri temizlemede yardımcı yeni bir menü fonksiyonuna sahiptir. Aynı zamanda Ultimaker 3 cihazınızda materyal değiştirme konusunda, eskisine nazaran geliştirilmiş bir prosedür sizleri beklemektedir.

Cura 2.6.1:

Cura’nın güncellenmiş versiyonu da pek çok yeni özellik içermektedir. En göze çarpıcı özellikler; yerel versiyon klasörleri ile kolay yedekleme, daha iyi destek yapışma ayarları, kolay ve daha hızlı otomatik-model-düzenleme, 0.8 mm baskı çekirdeği ve PP materyaline özel yeni profiller olarak sıralanabilir.

Ultimaker’ın erişilebilir, güvenilir 3D yazıcıları, endüstriyel sınıf materyalleri ve kullanıcı dostu yazılımı; profesyonellere prototipleme ve küçük ölçekli üretim konusunda ihtiyaç duydukları en iyi araçları sağlamak için tasarlanmıştır.

Yeni ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek için ultimaker.com’u takip edebilir, ürünleri satın almak için 3dortgen.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.