1

UltiMaker, Üretim Profesyonelleri ve Eğitimciler İçin Odaklanan 3D Baskı Çözümleri Sunan Yeni Bir Marka Dönüşümü Açıkladı!

Yeni marka, endüstrilerde 3D baskı yeniliğini hızlandırmaya odaklanan şirketin vizyonunu yansıtmaktadır.

Küresel masaüstü 3D yazdırma alanında lider olan UltiMaker, geçtiğimiz yıl Ultimaker ve MakerBot’un birleşmesi sonrasında markaların yeniden yapılandırılmasını duyurdu. Yeni marka kimliği, şirketin masaüstü 3D yazdırma çözümlerinin benimsenmesini hedefleyen stratejik vizyonunu yansıtmakta ve yeni bir ürün mimarisi tanıtmaktadır.

UltiMaker markasının misyonu, dünya genelinde müşterilere mükemmel 3D baskı çözümleri ve hizmetleri sunarak üretim ve ürün geliştirmenin geleceğini şekillendirmektir. Yeni marka, her iki şirketin miraslarının birleşik güçlerine dayanarak, mevcut ve gelecekteki müşterilerin tam desteklenmesini sağlayarak, endüstriyel sektörlerde sınırsız yeniliği mümkün kılan dünyanın önde gelen 3D baskı ekosistemini oluşturmaya devam ediyor.

UltiMaker markası altında, S ve Method serisi 3D yazıcıları üretim, ürün geliştirme ve diğer profesyonel uygulamaları destekleyecektir. Dünyanın en popüler profesyonel 3D yazıcılarından biri olarak, S serisi piyasada en geniş malzeme çeşitliliğini sunmaya devam edecek, böylece çok çeşitli kullanımlar için esnek olacaktır. Method serisi ise, ısıtılmış bir kabin, özel yüksek termoplastik malzemeler ve yüksek düzeyde boyutsal doğruluk erişiminden faydalanan daha spesifik imalat uygulamalarına odaklanacaktır.

Bu arada, MakerBot markası eğitim sektörü içinde bir alt marka olarak faaliyetlerine devam edecek ve MakerBot Sketch serisi K-12 öğrenimine odaklanacaktır. Geçen yıl piyasaya sürülen Sketch Large, eğitimciler ve öğrenciler için kapsamlı bir eğitim ekosistemi sunarak MakerBot’un eğitim alanındaki tekliflerini güçlendirdi. Yeni marka mimarisi, müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri ve uygulamaları kolayca bulabilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır.

“Yeni markamız, bizi buraya getiren iki şirketin birleşik gücünü yansıtıyor. İki dünyanın en iyisini bir araya getirerek, vizyonumuzu gerçekleştirmek için daha iyi donanımlıyız ve 3D baskı endüstrisinde liderliğimizi sürdürmeye ve daha fazla yenilikçinin fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmaya devam ediyoruz,” diyor UltiMaker CEO’su Nadav Goshen. “Son birkaç aydır, markamızın geleceğinin yönüne karar vermek için heyecan verici bir fırsatta dikkatli düşünce harcandı. Müşterilerimiz kararlarımızın çekirdeğinde kalmaya devam ediyor ve UltiMaker’ın marka yolculuğunun sonucunu açıklamaktan heyecan duyuyoruz.”

Tüm UltiMaker donanım ve yazılım ürünleri önümüzdeki 12-18 ay içinde yeniden markalanmayı planlamaktadır.

UltiMaker, donanım, yazılım ve malzemelerin kapsamlı bir masaüstü 3D baskı ekosistemi sağlayarak, eklemeli imalatın benimsenmesini hızlandırmak için misyonu olan 3D baskı endüstrisinde küresel bir liderdir. UltiMaker, iki önde gelen masaüstü 3D baskı markası – Ultimaker ve MakerBot’u birleştirerek, herhangi bir uygulama için erişilebilir ve kullanımı kolay 3D baskı çözümlerinin kullanılabilirliğini artırmayı ve endüstriyi sorumlu ve sürdürülebilir imalatın geleceğine ilham vermeyi amaçlamaktadır.

Ultimaker, UltiMaker B.V.’nin ticari markası veya tescilli ticari markasıdır. MakerBot, MakerBot Industries, LLC’nin ticari markası veya tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir.

Referans: http://bitly.ws/DVtN