Home Haber Ultimaker Lider Programı

Ultimaker Lider Programı

Ultimaker Lider Programı
image_pdfimage_print

Ultimaker uzun süredir Amerika’da sürdürdüğü eğitim sektöründe Lider Programı’nı Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya açıyor. Dünyanın en büyük masaüstü 3 boyutlu yazıcı üreticilerinden olan Ultimaker, uzun süredir üzerinde çalıştığı eğitim programıyla ilgili olarak bu hafta başında bizim de içinde bulunduğumuz partnerlerine detaylı bir açıklama yaptı.

Türkiye eğitim sektöründeki birçok çözüm ortağımızın bu çağrıya kulak verip, bu ayrıcalıklı platforma dahil olmalarını gönülden istiyoruz. Ayrıca bu platforma dahil olup, proje üreten öğretmen ve öğrencileri sınıflarına Ultimaker 3 boyutlu yazıcı kazanma şansı da elde edecek. Yarışma ile ilgili detaylı bilgilendirme için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Biz aşağıda sizin için kısaca özetlemeye çalıştık. 

Siz Öğretmenleri Ultimaker’ın Global Lider Programı’na Ortak Olmaya Davet Ediyoruz

3 boyutlu yazıcı teknolojisi dijitaldeki tasarımınızı fiziksel bir nesneye çevirme konusunda inovatif bir çözüm sunuyor. Bireysel üretimin önünü açan bu devrimsel teknolojinin eğitim alanındaki potansiyeli ve örnekleri bizi çok heyecanlandırıyor. Düşünme, üretme ve paylaşma ekseninde düşünen siz değerli lider öğretmenler ile birlikte bu teknolojinin eğitim alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu sebeple Ultimaker olarak Amerika’dan sonra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da Ultimaker Lider Programı’nı başlatıyoruz. Bu heyecan verici ayrıcalıklı platformun içerisinde yer almak isteyen, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini öğrenme ve öğretme motivasyonu taşıyan lider eğitmenleri paylaşımcı, öğretici ve ilham verici platformumuza ortak olmaya davet ediyoruz.

 

 

Lider Eğitmen Ol, Öğrenci Grubunu Oluştur, Projeni Anlat, Ultimaker Kazan!

Geleceğin maker’larını, endüstriyel tasarımcılarını, mimarlarını yetiştiren lider öğretmenler olarak öğrencilerinize ilham vermek sizin elinizde!

Ultimaker Lider Programı’nda öncü eğitmen olup, öğrenci grubunu belirle. 3 boyutlu yazıcıların kullanıldığı projeni anlat. Projenin büyüklüğü önemli değil. Fikirlerini hayata geçirecek Ultimaker’ı kazanmak için olabildiğince yaratıcı ol yeter!

Ne Yapmak Lazım?

Lider programı başvuru formunu doldurun.Öğrenci grubunuzla STEAM odaklı bir proje geliştirin. Bu projenin 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile ilişkili olmasına dikkat edin. Projenizle ilgili formu
doldururken sınıflarda, okullarda uygulanabilir olması gerektiğini unutmayın.

 

Ödüller Ne?

Seçilen projeler Ultimaker 3 boyutlu yazıcı kazanacak. Ayrıca öncü eğitmenler resmi satış partnerlerimiz tarafından eğitilecek ve 1 yıl boyunca filament desteği alacaklar.
16 yaş ve altı öğrenci projesi: Ultimaker 2+ 17 yaş ve üstü öğrenci projesi: Ultimaker 3

Son Başvuru Ne Zaman?

Lider eğitmen olmak ve projenizi anlatıp Ultimaker 3 boyutlu yazıcı kazanmak isteyen eğitmenlerin burada yer alan formu (16 yaş ve altı – 17 yaş ve üstü ayrı form bulunmaktadır) doldurup akademi@3dortgen.com mail adresine “ULTIMAKER CHALLENGE” konusuyla 30 Kasım 2016’ya kadar göndermesi gerekmektedir. Proje son başvuru tarihi 31 Aralık 2016’dır. Proje başvurusu için aynı formların 3. bölümleri de doldurulup yollanmalıdır. (Başvuru için 1 ve 2 kısımlarını, proje için 1,2 ve 3. kısımları doldurup göndermeniz gerekmektedir. 

Bir Sorum Var?

Ultimaker Eğitim Programı ile ilgili detaylı bilgi almak için education@ultimaker.com’a “Ultimaker Education Challenge” konulu mail gönderebilirsiniz. 

Yarışmayla ilgili tüm detayları burada yer alan broşürleri indirirek inceleyebilirsiniz. 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.