Home Haber Uçan Arabalar Nihayet Geliyor

Uçan Arabalar Nihayet Geliyor

Uçan Arabalar Nihayet Geliyor
image_pdfimage_print

Bu yıl 20 Nisan’da Monaco’da düzenlenecek olan Marques araba fuarında, bir ticari uçan arabanın tanıtılması bekleniyor. Ticari olarak piyasaya sürülen ilk melez araç olmasıyla bir ilki başaracak olan bu araç, önde 2 kişilik bir koltuğa ve tabii ki uçabilme özelliğine sahip.

Araç, bir arabanın ve uçağın özelliklerini bir arada barındırıyor. Öyle ki, havada ve karada kusursuzca gidebilecek şekilde tasarlandı.

 

Fotoğraf: Aeromobil.com

 

Orta mesafeleri kat etmek amacıyla tasarlanan araç, kişisel ulaşımı değiştirmek için geliyor. Tam 30 yıl önce Slovak şirket tarafından geliştirilmeye başlanan bu konsept araç, başlıkta da belirttiğimiz gibi nihayet bugün kendine yer bulmaya başlıyor.

Aracı kullanmak için hem bir pilot, hem de bir şoför olmanız gerekiyor. Halihazırda şoför olabilirsiniz ancak, bir pilot ehliyeti almanın size nelere mal olacağını tahmin etmek baş döndürücü olabilir. Şirket ulaşımı kişisel hale getirme hedefinde olmasına rağmen, bunun çok daha zorlu bir süreci kapsayacağını düşünüyoruz. Ancak her şekilde, bu yeniliğin hayatımıza gireceği gerçeğini es geçmemek lazım.  

 

Yazar: Çağan Kuyucu

Kaynak: futurism.com | ilgili içeriğe git

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Tercihlerime bağlı olarak 3dörtgen'den e-posta almayı kabul ediyorum.